opel motor yağları

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımızda daha önce kullanılan yağ ile ilgili bilgimiz yoksa araç modeli, yaptığı kilometre ve iklim şartlarını da göz önünde bulundurarak yetkili elemanların yardımı ile yağımızı seçebiliriz. Tam Sentetik Yağlar, biraz daha pahalı ancak çok daha uzun ömürlüdür. Etiketlerde görebileceğiniz W harfi İngilizce (winter) kış anlamına gelmektedir. Yanındaki rakamlar ise o yağın akıcılığını gösterir. 5W soğukta yağın akıcılığını ifade eder. Rakamlar küçükse yağın akıcılığı fazla olur. Soğukta motor daha rahat çalışır. SW 40 Yağın sıcak ortamdaki akıcılığını ifade eder. Rakam büyükse, yağın viskozitesi(yoğunluğu-kalınlığı) yüksek (fazla) demektir.

corsa bilgi için broşürü ekledim

Ekli dosyalar

• 214.jpg
    214.jpg
    88.7 KB · Görüntüleme: 56
  • 215.jpg
    215.jpg
    89.7 KB · Görüntüleme: 33
  • 216.jpg
    216.jpg
    84.4 KB · Görüntüleme: 27
  • 217.jpg
    217.jpg
    93.9 KB · Görüntüleme: 30
  • -40 derece.jpg
    -40 derece.jpg
    93.7 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mobil 1 tam sentetik kullanacağım ama mobil'in bayisi bile pahalı olduğu için aracıma lüks olacağını söyledi. Mobil 1 kullanıpta vectra daki sabah ilk çalışmada iticilerden gelen seste azalma olduğunu gören oldumu acaba?

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende Gm 10 40 kullanyorum dediğin sesden bende rahatsızım çözümü hangi yağda bulursan bana da haber et berkay,
ayrıca bu gm yağ hakkında tecrübesi olanlar ne düşünüyor acaba

zsahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar GM yağı Türkiyede doldurulduğunu öğrendim.ben mobil 10/40 kullanıyorum.