Opel Mokka Kazalı mı?

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Resimlere bir göz atabilirmisiniz? Aracı henüz eksper e götürmedim ama ilk bakışta gözüme bunlar çarptı.

Benzin kapağının içinde boya tonunda farklılık var.

Bağaj kapağının bağlantı noktalarında boya tonunda farklılık var.

Ön sol çamurluğun iç kısımdaki vidasının boyası dökülmüş.

Ön sol çamurluğun vidalarında oynama izleri var.

Ön sol çamurluğun vidalarından birinde diğer vidalara göre daha fazla boya var.

Ön sol çamurluktaki GM damgası diğer çamurluktaki damgaya göre daha silik.

Ön kaputun uç kısmında boya lekesi var.

aX5q5B.jpg

Y4BPBj.jpg

88gngk.jpg

D3MXMl.jpg

mEPlPP.jpg

E3YlYq.jpg

jB5J5j.jpg

B8MXMD.jpg

Yukarıda GM damgası zor seçiliyor olabilir. Aslında aşağıda ki resimd ki gibi olması gerekiyor.

2jg7gN.jpg

Sizce bu aracın bu durumu nedir?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resimlerden gördüğüm kadarı ile ; vidalı olan parça sanırım çamurluk vidaları sök tak olmuş gm yazan parçada boya sıçramış sanki.kesinlikle boya ya da düzeltme yada basit bir işlem bile olsa bir işlem geçirmiş.sahibi söylediyse sorun yok ama söylemediyse kapsamlı incelenmeli.
Bu araç için söylemiyorum ama bu gibi belirtiler bile bazen çok ağır kazaların hataları olabiliyor.araç başında canlı görmek daha doğru olur

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En alttaki resim yolcu tarafı ön çamurluk ise sanırım önden ciddi bi kasası olabilir.sol çamurluk birleşme yerinde rütuş da var.bagaj bağlantısı normal geldi bana opel yeni araçları da öylebırakabiliyor :)
Ön radyatör bağlantı parçalarını kontrol edin mutlaka eğilme büzülme çizik olabilir jantlara bakılmalı farlar vs.

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın sabah servise gidicem. Bakalım ne diyecekler? Bu arada arabanın sahibi benim. Yani ilk sahibi benim. Aracı 15 Temmuz da aldım.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap yazın merak ettim ben de

Sony Z5 cihazımdan tapatalk ile gönderildi.

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin kapağı sanırım plastik saç ve plastik aynı boya olsa bile ton farkı olabilir,ayrıca iç kısım dış etkilere çok fazla maruz kalmadığı için iç dış ton farkı olması muhtemel.
Kaporta aksamındaki civataya anahtar veya lokma vurduğun zaman boya dökülür ben bagaj kapağını söktüğümde civatanın boya atması başıma geldi,belirtildiği gibi önceden işlem için sökülmüş olabilir.

Son düzenleme:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sökülmüş ve boyanmış bu araç barız bellı kı camurluk sökülğünde zaten ıc kızımdanda anlarsınız o vıda kafalarından harıc altındakı pulda bıle boya atması mevcut gm yazısının o sekılde olmasıda boya oldugu ıcın basmıslar boyayı resmen dıretk davanızı açın bılır kısı raporu tuturun araca ceksınler rezıllıklerını

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar opel mokka sahipleri bir bakabilirler mi acaba? Cam silecek motorunun markasi nedir? Kaputu acinca aradan gorunuyor....!

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az once servisten ciktim. Sol on camurluk yani sofor tarafinda ki camurlukta yaklasik 1 karislik boya tespit edildi. Ayrica kaportanin uc kisminda da gorunen boya lekesi rotus boyasiymis. Serviste bu islemlerle alakali kayit olmadigi dolayisi ile burada olan bir sey olmadigi soylendi. Aracin resimlerini cekerek 1 hafta 10 gun sure istediler. Opel ile yazisacaklarmis.

Simdilik sonucu bekliyorum. Eger aracimi degistirmezlerse o zaman hukuki yollara basvurucam.