OPEL MOKKA ICIN AMORTISOR - HELEZON YAYLARI - AKS ICIN USTA TAVSIYESI

ibozdag

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba

2014 Opel Mokka icin Istanbul Anadolu yakasında işi bilen usta tavsiyesi varmıdır.

Aracım özellikle çukurlu engebeli yollarda çok sallanıyor. gecmiste servise götürmüstüm ama bu arac icin normal deyip gecistirdiler. Garanti kapsamında degistirmemek icin sanırım :(

konuyla ilgili öneri ve tavsiyelerinizi rica ediyorum. GM markası dısında Amortisor icin marka öneriniz varmıdır.

Son düzenleme:

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba

2014 Opel Mokka icin Istanbul Anadolu yakasında işi bilen usta tavsiyesi varmıdır.

Aracım özellikle çukurlu engebeli yollarda çok sallanıyor. gecmiste servise götürmüstüm ama bu arac icin normal deyip gecistirdiler. Garanti kapsamında degistirmemek icin sanırım :(

konuyla ilgili öneri ve tavsiyelerinizi rica ediyorum. GM markası dısında Amortisor icin marka öneriniz varmıdır.
Yol tutuş için süspansiyonlar sert tutulmuş araçlarımızın biraz, Duster aracım bile daha konforlu geliyor Mokka’dan bu sebeple. Bana da sizin durumunuz normal gibi geldi o yüzden..

Bir çözüm önerisi; jantlarınız 18’lik ise 17’liğe düşmenizi öneririm, lastik yanaklarını geniş tutmanız biraz olsun konfor sağlayacaktır..

ONUR0525

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Merhaba

monroe,sacsh kullanmanı tavsiye ederim. Avrupa yakası Ersu Opel Suat usta...

• Beğen
Tepkiler: ibozdag

ibozdag

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba konuyu hortlatıcam ama yukarda yazdıgım soruna istinaden Ekim gibi lastiklerimi degiştirdim ama sorun çözülmedi son 1 aydırda aracın arka tarafı çok fazla sallanmaya basladı virajlarda özellikle fazlasıyla hissettirmeye basladı. Haftasonu bir ustaya gittim test şürüşü yaptık kendiside sorunu farketti ve süspansiyon dan oldugunu söyledi. Arkaları çıkartıp tamire yolladık ama olmadı. Bende Mondeonun süspansiyonlarını taktırdım. Eski ve yeni arasında süspansiyonları elle test etigimde gercekten fark vardı. Neyse ön süspansiyonlarda çıkartıldı ve onlarda tamire yollandı takozlar değişti ve tamir oldu. Önde pek sorun yoktu zaten. Neyse iş bitti yola cıktım tümseklerde bir tık araba düzeldi ama genel olarak sorun devam ediyor ve endişe veriyor acıkcası düz yolda sorun yok ama çukurlu yollarda saga sola sallanıyor araç. Sizce baska ne kontrol edilmeli

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aracın çok esniyorss amortisörlerin parlaktır ön çift arka çift olarak değişir tek değişmez sachs alabilirsin yada optimal yada GM derseni eibach marka spor yay alıp maks 3.5 mm pusuk daha sert kullanabilirsiniz esneme çok azalır yol tutuş artar

ibozdag

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracın çok esniyorss amortisörlerin parlaktır ön çift arka çift olarak değişir tek değişmez sachs alabilirsin yada optimal yada GM derseni eibach marka spor yay alıp maks 3.5 mm pusuk daha sert kullanabilirsiniz esneme çok azalır yol tutuş artar
Slm

Haftasonu Arkaları Monroe olarak degiştirdim ama fayda etmedi. Önler iyiydi sadece gaz bastılar. Yay kısmı arkada yok sanırım öndekinde sorun varsa aracın arkasını bu kadar sallarmı