Opel Markası'nden Ne kadar Memnunuz ?

OPEL MARKASINDAN MEMNUNMUSUNUZ ?

• Evet. Kesinlikle

• İadre Eder.

• Kararsızım.

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Açıkcası bu konuda net bir dökümana ulaşamadığım için malesef ekleyemedim. Yoksa tablo olarak göstermek aklımda var... Ancak birlikte katılımlarla düzenleyebiliriz diye düşünüyorum. Akşam müsaitlik durumuna göre elden geçirmeye çalışayım.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
2. kez a kasa vectra aldım.213000 de aldım geçen yıl şu an 228000 de hergün kullanıyorum.Bir kez oksijen sensorü bozuldu o kadar.Aşırı memnunum efendice kullanıyorum uçak gibi yol tutuşu kusursuz.Yakıt tüketimide eco motor kadar yüksek degil ortalama 7 litre civarı.Opeli severim nokta.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu konuda facebook sayfalarında ve bazı forum sitelerinde, araç donanım ve eksiklikleriyle ilgili baya bir serzeniş var. Bu konuda bence ya bilgi eksikliği oluyor ya da araç alırken lambur lumbur alanlar var. Çünkü benimde Opel ve opelin sınıflarıyla alakalı 0 bilgi sahibiydim. Ama şuan sizler sayesinde ve aracımı almadan önce araştırmaları yapmıştım, bunun için park sensörü, geri görüş kamerası, multimedia vs. eklettirdim. Çünkü malüm şartlarıda göz önüne getirirsek ve ben 0 alırken aracı, beklemedim gelen araçlardan birini seçtim, istediklerimi eklettim ki zaten 1 hafta sonra aracın fiyatı değişti, onuda geçtim şuan aracın fiyatı tamemen başka noktalara geldi.

Yalan yok gönül isterdi BMW'nin yeni kasasından birini alalım ama pandemi sürecinde iş yaşantımızda ve harcamalarımızda biraz kıstık. Bence tekrar söylüyorum, birazcık bu araç konusunda mızmız olmamak gerekiyor. Bu fiyata göre şuan için gerekli donanımlar bence iyi, çünkü başka seçenek yok.

Adminlerden rica, Astra J paketleriyle ilgili cosmo- sport - edition plus vs.vs kaç yılına kadar var, özellikler ne gibi bir konuyla üyelerimize konuyu sabitleyip bilgilendirme yapmalarını rica ederim. Aşırı bir bilgi kirliği var en azından biz ve bizim gibiler doğru bilgilensin isterim. Ayrıca konu varsada, bulamadım diyebilirim.

@Hasip @omeroz @Murat @06Berkay

Biraz vakit bulup paketler üzerinde çalışmaya başladım ancak kafam iyice karıştı, bir yıl önce olmayan hiç olmayan donanım diğer yıl eklenmiş, bir yıl önce bir bir üst pakette olan donanım bir alt pakete eklenmiş. İşin içine yıllarda girince tamamen karıştı :) Şu an nasıl bir mantıkla çözerim diye düşünüyorum...

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Biraz vakit bulup paketler üzerinde çalışmaya başladım ancak kafam iyice karıştı, bir yıl önce olmayan hiç olmayan donanım diğer yıl eklenmiş, bir yıl önce bir bir üst pakette olan donanım bir alt pakete eklenmiş. İşin içine yıllarda girince tamamen karıştı :) Şu an nasıl bir mantıkla çözerim diye düşünüyorum...
Bence de dediğiniz gibi her paketi kullanan bişeyler yazarsa ortalama ordan çıkan sonuca göre düzenleyebiliriz gibi geliyor çünkü dediğiniz gibi baya karşılık var 😂

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ben de daha önce AStra J vardı. Almanya üretimi makyajsız kasa. Hiç bir sorun yaşamadan 7 yıl bindim. O araçta polonya yapımı çok sorun yaşayanlar oldu. Kaliper vb. forumda soruyordum. ben de neden yok diye. Sonra motor kodundan üretim yerinne ulaştım. Bir arkadaş sen de olmamasının sebebi bu demişti.

Ardından Zafira Tourer nasip oldu. Şimdi ki aracım bu. Ancak bu aracı da almadan önce çok araştırmıştım. Zafira ların tümü yanılmıyorsam Almanya üretimi. En son C kasanın 2014 Aralıkta üretimi ile kapanan Bochum Fabrikasında "Son üretilen Tourer ' ın videosuna" bakarken alttaki yorumlardan bir kaçı dikkatimi çekti. Yorumcuların tümü Almandı ve fabrikanın kapanmasının PSA satışına ön ayak olduğu, böyle bir hata yapılırsa markaya çok büyük zarar vereceği vb. yazıyordu. İşçiliğe Fransızların ödedikleri ile Almanların ödedikleri arasında sanıyorum maddi anlamda farklar var. Bu da kaliteyi düşürüyor vb. yorumları yapılıyordu. Adamlar 2 yıl önceden aslında görmüşler durumu. Açıkcası ben bu markanın artık eskisi kadar sürdürübilir olacağını düşünmüyorum. PSA' dan öncesi ve PSA' dan sonrası olarak değerlendirebiliriz aslında durumu ileri ki yıllarda. Bekleyip farkı göreceğiz açıkcası. PSA' nın iyi niyetli olmadığı bir durum aslında benim aracımda yaşandı 2019' da. Adamlar yılların en önemli MPV kasası olan efsane Zafira' nın üretimini durdurdular. Bu aracın aile araçlarındaki yeri bir başka ve her şeyden önce bir kitlesi varken ve hatta D kasayı sen tasarımcılarına yeni tasarlattırıp, review ettirmişken, hangi akla hizmet üretimini durdurursun diye düşünmedim değil. Sanırım Peugeot ve Citroen gibi markalarda onunla yarışamayan bu MPV' nin önünü keserek başarı elde etmeyi planlıyorlar vb.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ben de daha önce AStra J vardı. Almanya üretimi makyajsız kasa. Hiç bir sorun yaşamadan 7 yıl bindim. O araçta polonya yapımı çok sorun yaşayanlar oldu. Kaliper vb. forumda soruyordum. ben de neden yok diye. Sonra motor kodundan üretim yerinne ulaştım. Bir arkadaş sen de olmamasının sebebi bu demişti.

Ardından Zafira Tourer nasip oldu. Şimdi ki aracım bu. Ancak bu aracı da almadan önce çok araştırmıştım. Zafira ların tümü yanılmıyorsam Almanya üretimi. En son C kasanın 2014 Aralıkta üretimi ile kapanan Bochum Fabrikasında "Son üretilen Tourer ' ın videosuna" bakarken alttaki yorumlardan bir kaçı dikkatimi çekti. Yorumcuların tümü Almandı ve fabrikanın kapanmasının PSA satışına ön ayak olduğu, böyle bir hata yapılırsa markaya çok büyük zarar vereceği vb. yazıyordu. İşçiliğe Fransızların ödedikleri ile Almanların ödedikleri arasında sanıyorum maddi anlamda farklar var. Bu da kaliteyi düşürüyor vb. yorumları yapılıyordu. Adamlar 2 yıl önceden aslında görmüşler durumu. Açıkcası ben bu markanın artık eskisi kadar sürdürübilir olacağını düşünmüyorum. PSA' dan öncesi ve PSA' dan sonrası olarak değerlendirebiliriz aslında durumu ileri ki yıllarda. Bekleyip farkı göreceğiz açıkcası. PSA' nın iyi niyetli olmadığı bir durum aslında benim aracımda yaşandı 2019' da. Adamlar yılların en önemli MPV kasası olan efsane Zafira' nın üretimini durdurdular. Bu aracın aile araçlarındaki yeri bir başka ve her şeyden önce bir kitlesi varken ve hatta D kasayı sen tasarımcılarına yeni tasarlattırıp, review ettirmişken, hangi akla hizmet üretimini durdurursun diye düşünmedim değil. Sanırım Peugeot ve Citroen gibi markalarda onunla yarışamayan bu MPV' nin önünü keserek başarı elde etmeyi planlıyorlar vb.
Başarınla egale edemediğin rakibini ortadan kaldırmak ta rekabetin etik olmayan bir çeşidi malesef🙂
Zafira geçekten güzel araba, 2019'da tutup minibüs'e çevirdiklerinde ben de üzülmüştüm. Bi de bu suv çılgınlığı ile yakında sedan araç ta kalmayacak. Petrol yakıtlı araçlar da muhtemelen yakın gelecekte tarih olacak. En sevdiğim kasa tipleri (sedan-stationw), petrol yakıtlı motorlar olmayınca ben ne yapacağım bilmiyorum🙂 trafiğe çıkmaları yasaklanmazsa, nasibimizde de varsa bir klasik alır restore ederim artık.

Macca

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba opel corsa 2020 almak niyetindeyim.1.2 100 bg manuel dynamic kasa led matrix falan var dolu bir araç ama motor arızası sıkıntısı duydum çok hatta biriyle pazarlık yaparken kart hatası falan dedi.Biraz kafam karıştı daha önce Opel kullanmadım.Yardımcı olur musunuz kullanan varsa yeni kasa Corsa

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba opel corsa 2020 almak niyetindeyim.1.2 100 bg manuel dynamic kasa led matrix falan var dolu bir araç ama motor arızası sıkıntısı duydum çok hatta biriyle pazarlık yaparken kart hatası falan dedi.Biraz kafam karıştı daha önce Opel kullanmadım.Yardımcı olur musunuz kullanan varsa yeni kasa Corsa
Aktif olarak duyulan bir hata vs. açıkcası duymadım. Bende Opel Corsa niyetindeydim ama bagaj ve genel iç yapısı itibariyle baya küçük geldiği için, Astra J Sedan aldım. Bence güzel, özellikle son kasa değişiminden sonra güzel bir araç.

• Beğen
Tepkiler: Macca

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Başarınla egale edemediğin rakibini ortadan kaldırmak ta rekabetin etik olmayan bir çeşidi malesef🙂
Zafira geçekten güzel araba, 2019'da tutup minibüs'e çevirdiklerinde ben de üzülmüştüm. Bi de bu suv çılgınlığı ile yakında sedan araç ta kalmayacak. Petrol yakıtlı araçlar da muhtemelen yakın gelecekte tarih olacak. En sevdiğim kasa tipleri (sedan-stationw), petrol yakıtlı motorlar olmayınca ben ne yapacağım bilmiyorum🙂 trafiğe çıkmaları yasaklanmazsa, nasibimizde de varsa bir klasik alır restore ederim artık.
Kesinlikle öyle. Buraya yazdıktan sonra tekrar o videonun altındaki yorumlara baktım. Gerçekten bunun herkes farkında. Alman Mühendisliği aslında sanıyorum sadece masa başında oturup proje çizen mühendislerden ibaret değil. Sahada çalışan mühendisler gerçekten çok iyi araçlar yaptılar. Ancak ne yazık ki GM çok da önemsemediği markasını bir kalemde verdi. Sonradan basında PSA' nın kandırıldık haberleri de yapıldı basında. Belki de GM öyle bir fiyat verdi ki PSA' nın bu fiyatı veremeyeceğini düşündüler. Sonra bir baktılar ki yılların markası ne yazık ki el değiştirdi. Söylediğiniz gibi SUV kasa araçlar çok rağbet gördü. Ancak ben bunun Avrupa ülkemizdeki kadar fazla olduğunu sanmıyorum. MPV sınıfını ülkemizde ticari araçlar bitirdi. Dediğiniz gibi SUV 'larda station vagon gibi güzelim arabaları ülkemizde görünmeyecek hale getirecek gibi. Ancak şunu unutmamalı insanlar. Araçlara sadece dışardaki görüntüsü ve görselliği ile bakan insanımız aslında çok şeyden mahrum kalıyor bence. Ne yaparsak yapalım seçimi yine insanlarımız yapıyor. Bu da uzun vadede değişeceğe benzemiyor ne yazık ki.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Onun içinden çok zor çıkarsın hasip üstad sadece h kasada 60 civarı paket var 😂

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Hasip