Opel Konforlumu?

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GM ne kadar büyük

vw için 2. sınıf audi demişler:D opel'in arkasında da baba gibi GM var!

Güzel söylüyorsun GM büyük firma ama özellikle son 10-15 yılda yaptığı hareketler gittikçe küçülüyor. Buda ciddi anlamda güven kaybına neden oluyor.
Mesela çin malı tadındaki daewoo ları Chevrolet diye Türkiye' ye kakalayan GM değil mi? Chevrolet alıyorum diye kalos, spark, lacetti hatta evanda alanlar araçlarının son sahipleri oldular. Oto pazarlarında kimse yüzlerine bakmıyor.
Satışları artırabilmek için araçlara fabrika çıkışlı LPG takıldı ama yinede kimseye araba satamadılar. Reklamlarda sürekli araçların üzerindeki Chevrolet yazısına vurgu yapılıyor yoksa hiçbir karşılaştırmada yada testte bir başarısı yok. yine 1994-1995 yıllarında ilk pazara girdiğinde opelin Kadett' i üzerine geliştirilen nexia, racer vb. modellerini kullanan da GM idi bunlar Türk tüketicisini 3. dünya ülkesi pazarlarıyla aynı kefeye koymak anlamına geliyorki kabul edilemez.
eee bulardan bize ne demeyin öyle yada böyle aynı ana firmanın otomobillerini kullanıyoruz.
Volkswagen (yinemi volkswagen demeyin kasıt yok) yıllardır çok ciddi ar-ge harcamaları yaparak dizelde 1 numara olurken Opelin bunuda ben yaptım diyebileceği bir tane işe yarar dizel motoru yok hep sağdan soldan motor alarak müşterilerine dizel araba sunuyor. Bunlar sizce ufak şeyler gibi görünebilir. İnsan bazen toplama araç kullandığı hissine kapılmıyor değil.

utkucay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arada patronun vectrayı kullanıyorum. araç gerçekten konforlu, sert süspansiyondan rahatsızlık duymadım, çünkü aracın tüm süspansiyonları patlak, bozuk yolda falan sıkıntı yok o yüzden :)
bence opelde biraz yumuşak süspansiyon olsa 10 numara olacakmış

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elimde 98 yılının test yıllığı var. vectra b'nin artıları içinde konforda var.

devamında da "süspansiyon sisteminin sertliği çok iyi seçilmiş, darbe emişi üst düzeyde. önden çekişli vectra çok başarılı bir yol tutuş karakterine sahip." yazıyo....

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
test ve karşılaştırmalar hakkında

Car Of Yhe Year' ın bile bence güvenilirliği kalmadı fiat'ı, 2004 yılında içine girdiği krizden çıkarmak için italyan hükümetinin her platformda verdiği gazlardan birininde 2005' de çıkan pandaya yılın otomobili ünvanını verdirmek olduğu dilden dile dolaşmıştı. Yılın arabasını seçen jüri nasıl olduysa Panda daki göğüs parçaları arasındaki birleşim hatalarını ve işçilik fiyaskosunu görememişti. 2005 te Fiat panda'nın rakiplerini bir görseniz yuh artık dersiniz.

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne bu şiddet bu celal!!!

Sallayan falan yok düzgün konuş ilk önce.herkes fikrini söylüyor.katılırsın ya da katılmazsın o senin bileceğin iş.

Valla İlker bende anlamadım bazı arkadaşlar görüşlerini söylemekten çok düpedüz OPEL' in avukatlığını yapıyor.

Son düzenleme:

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende meriva var gayet geniş ferah binen şöyle bir başını sağa sola döndürüp araban güzel tam gezme seyehat arabası diye ama vectra nın konforu gibi diil tabi.

nuribastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bildiğim kadarıyla süspansiyonların sert olmasının nedeni yol tutuşu arttırmak.biyerden alıp biyere vermek olmuyo.bende pek memnun diilim ama arkadaşımın 120sindede aynı şeyi görüyorum hatta astradan daha çok zıplatıyo.arabanın içine öncekii kasalarına kıyasla daha az ses aldığıda bir gerçek.bence 8 veriyimde ortalama artsın:Dsaygılar

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel söylüyorsun GM büyük firma ama özellikle son 10-15 yılda yaptığı hareketler gittikçe küçülüyor. Buda ciddi anlamda güven kaybına neden oluyor.
Mesela çin malı tadındaki daewoo ları Chevrolet diye Türkiye' ye kakalayan GM değil mi? Chevrolet alıyorum diye kalos, spark, lacetti hatta evanda alanlar araçlarının son sahipleri oldular. Oto pazarlarında kimse yüzlerine bakmıyor.
Satışları artırabilmek için araçlara fabrika çıkışlı LPG takıldı ama yinede kimseye araba satamadılar. Reklamlarda sürekli araçların üzerindeki Chevrolet yazısına vurgu yapılıyor yoksa hiçbir karşılaştırmada yada testte bir başarısı yok. yine 1994-1995 yıllarında ilk pazara girdiğinde opelin Kadett' i üzerine geliştirilen nexia, racer vb. modellerini kullanan da GM idi bunlar Türk tüketicisini 3. dünya ülkesi pazarlarıyla aynı kefeye koymak anlamına geliyorki kabul edilemez.
eee bulardan bize ne demeyin öyle yada böyle aynı ana firmanın otomobillerini kullanıyoruz.
Volkswagen (yinemi volkswagen demeyin kasıt yok) yıllardır çok ciddi ar-ge harcamaları yaparak dizelde 1 numara olurken Opelin bunuda ben yaptım diyebileceği bir tane işe yarar dizel motoru yok hep sağdan soldan motor alarak müşterilerine dizel araba sunuyor. Bunlar sizce ufak şeyler gibi görünebilir. İnsan bazen toplama araç kullandığı hissine kapılmıyor değil.
bence bi araştır öyle konuş gerekirse opelin avukatıda olurum buna sen karar veremezsin sağdan soldan dizel motor topluyormuş bu lafı 1.3 cdti motoru söylediğin çok açık
1.3multijet ile 1.3cdti aynı değil ve ortak üretilmiyor. Sadece ortak geliştirildi fakat marka bazlı değişikliklikler oldukça fazla. Fiat group ve GMnin ortak kurduğu Powertrain adlı şirket tarafından geliştirildi. Ortak geliştirilmesi motorların aynı olduğu anlamına gelmez. Multijet motor ekonomik üretim sonucu kalitesi opelin cdtilarından oldukça düşüktür. Opel CDTİ ise lazerle şekilledirilmiş motor kapağı hava kanalcıklarına sahip olup aynen lazer ile şekillendirilmiş silindir gömleklerine sahiptir ayrıca klasik opel geleneği cdti motorların tümünde zincir vardır fiatta ise kayış. Ayrıca Opelin yılların birikimi turbo diesel engine sektöründe motorlarının kalitesinden ve adından söz ettirir. Opel Omegada kullanılan 2.5 TD dizel motoru bmw opelden almıştır ve Bmw 5 serisinde 525di koduyla yıllarca kullanmıştır. Yıllardır İsuzu ile ortak çalışmalarıda cabası bu bakımdan lütfen opel ve fiat motorlarını birbirine karıştırmaktan vazgeçelim. Opel CDTİ motorları GM üretir. Fiat Group ile GM nin kısa süreli evliliğinin bitmesiyle PowerTrainde kapanmıştır. sanırım yazdığım yeterli olmuştur

Son düzenleme:

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Süspansiyonu biraz sert olabilir ama Vectra A kasa kullanıyorum parasına karşılık kat kat fazla konforu, güvenliği, estetiği, performansı bana verebilen bir araba. Kendi adıma konuşuyorum bence Opel'in konforu mercedes, BMW, audi gibi arabalarla kıyaslanmadığı takdirde diğer markalara göre ford, renault, toyota gibi arabalara göre gerçekten çok iyi.