Opel kadett kalorifer yardım

asduskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracımın yolcu ve şoför tarafından ılık hava gelmekle birlikte ortadaki gözlerden (petek mi diyelim tam adını bilmiyorum) soğuk hava geliyor ustalara sordum ya bilmiyorlar yada doğru söylüyorlar. Alman arabaları orta taraftan soğuk hava verirler dediler doğru mu bu araba hiç ısınmıyor bu kış günü

etab5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Merhaba arkadaşlar aracımın yolcu ve şoför tarafından ılık hava gelmekle birlikte ortadaki gözlerden (petek mi diyelim tam adını bilmiyorum) soğuk hava geliyor ustalara sordum ya bilmiyorlar yada doğru söylüyorlar. Alman arabaları orta taraftan soğuk hava verirler dediler doğru mu bu araba hiç ısınmıyor bu kış günü

Bunu da duydum şahsen ben böyle bir şeyin ocağına ihtimal dahi vermiyorum. Diğer arkadaşlar konu hakkında ne der? Onu bilemeyeceğim.

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
almanlar atomu parçalayabiliyorlar ama orta ve yanlardan aynı ısıda hava üfleyen bir araç yapamıyorlar. :)

asduskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bana soğuk değil sadece ılık versin yeter

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir çok eski modelde orta kısımdan sıcak hava gelmiyor. Bunun nedeni ya açma/kapama mekanizması kırık ya da hortum çıkık.

asduskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir çok eski modelde orta kısımdan sıcak hava gelmiyor. Bunun nedeni ya açma/kapama mekanizması kırık ya da hortum çıkık.

az önce ustaya götürdüm bunlarda böyle ortadaki klimadır dedi ben pek anlam veremedim. hortumlara baktı ateş gibi sıcaklık iyi dedi ama bi şekilde yanlara giden havayı ortaya verebiliriz dedi ama öyle yaparsa yazın nasıl olacak yine sıcak mı gelecek acaba. bi de araba hızlanınca özellikle sabah bacaklarıma acayip soğuk vuruyo dedim ön tarafta delikler olabilir arabayı kaldırır bakarız dedi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
az önce ustaya götürdüm bunlarda böyle ortadaki klimadır dedi ben pek anlam veremedim. hortumlara baktı ateş gibi sıcaklık iyi dedi ama bi şekilde yanlara giden havayı ortaya verebiliriz dedi ama öyle yaparsa yazın nasıl olacak yine sıcak mı gelecek acaba. bi de araba hızlanınca özellikle sabah bacaklarıma acayip soğuk vuruyo dedim ön tarafta delikler olabilir arabayı kaldırır bakarız dedi.

Başka bir ustaya gitmeni öneririm. Ortadaki havalandırmanın klimaya ait olduğunu ilk defa duydum. Peki klimasız araçlarda durum nasılmış? Benim iki aracımda da klima yok, Vectra'da orta havalandırmadan hafif bir ılık hava geliyor Astra'da ise soğuk hava (sanırım açma/kapama tırnağı kırık). Sanırım usta sıcak hava hortumuna bir çatal aparat takarak oradan sıcak havayı taşıyacak.
Soğuk havanın nedeni ustanın dediği gibi olabilir. Km teli, gaz teli gibi yerlerdeki körükler patlamış olabilir. Bir de kaloriferin aşağıya doğru yönlendirmesinde hata/arıza olabilir.

asduskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka bir ustaya gitmeni öneririm. Ortadaki havalandırmanın klimaya ait olduğunu ilk defa duydum. Peki klimasız araçlarda durum nasılmış? Benim iki aracımda da klima yok, Vectra'da orta havalandırmadan hafif bir ılık hava geliyor Astra'da ise soğuk hava (sanırım açma/kapama tırnağı kırık). Sanırım usta sıcak hava hortumuna bir çatal aparat takarak oradan sıcak havayı taşıyacak.
Soğuk havanın nedeni ustanın dediği gibi olabilir. Km teli, gaz teli gibi yerlerdeki körükler patlamış olabilir. Bir de kaloriferin aşağıya doğru yönlendirmesinde hata/arıza olabilir.

aynen abi benim arabada klima yok diye biliyorum ben zaten o klima derken sadece soğuk vermesinden bahsediyo olabilir bilmiyorum. içeriye soğuk girmesinin sebebini de aynı senin dediğin gibi tellerin içeriye girdiği yerlernden olabilir diye soyledi

asduskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada arada km sayacı çalışmıyor acaba orda bi sorun olabilir mi şimdi aklıma geldi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Km teli yoksa kaportada bulunan delik açık kalmıştır.