OPEL Kadet 1,6 D statıon 3 kapı

burak3959

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar yenı 87 model ılk arabamız olarak opel kadett e sahıp oldum aracın motoru gayet ıyı fakat ıc doseme ve bagaj kapagı berbat bazı yerlerınde cürükler var macun cekılmıs vazıyette sprey boya yada baska ne sekılde halledebılırım (malum ogrencılık)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Döşemeler kılıf ve sünger takviyesi ile bir şekilde idare eder ama çürükler gereği gibi onarılmazsa giderek büyür. Çürük diye tanımlanan yerlerin üzeri sadece macun çekilerek mi gizlenmiş yoksa kaportacıda çürük yerlerdeki saç yenilenerek mi macunlanmış. Saç aksam yenilenip üzerine macun çekildiyse fazla sıkıntı yaratmaz, sadece göze hoş görünmez o kadar. Bu tür yerlerin üzerine sprey boya yapılarak görsel çirkinliğin önüne geçilir. Ama durum böyle değilse, saç aksam çok zarar gördüyse ne yaparsan yap çözüm geçici olur, çürük hızla ilerler mecburen bu bölgedeki saçlar yenilenmelidir. Saç aksamda delinmeler yok sadece pas varsa o bölgedeki pas güzelce zımpara yardımı ile temizlenmeli, üzerine macun, sonra da sprey boya atılmalıdır.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar yenı 87 model ılk arabamız olarak opel kadett e sahıp oldum aracın motoru gayet ıyı fakat ıc doseme ve bagaj kapagı berbat bazı yerlerınde cürükler var macun cekılmıs vazıyette sprey boya yada baska ne sekılde halledebılırım (malum ogrencılık)

Sac kalınlığını göz önüne alarak pas ve çürüklerden en güzel kumlama ile kurtulabilirsin. Çürüğü örtmek yada kapatmak yerine çürükten komple kurtulman gerekir. Tahta kurusu gibidir lanet şey, tamam bitti dediğin gün başka bir yerden patlak verir.

Macun neden çekilmiş, göçük mü var altında? Göçükleri düzelttiririm diyorsan alttaki saca kadar yüzeyde ne varsa soyman gerekir tabi bu işlemler sacı inceltir yorar fakat kusursuz ve evladiyelik bir boya düşünüyorsan şart.

Kapalı garaj gibi bir yere sahipsen bunların bir kısmını el becerine bağlı olarak gerekli alet edevatı temin ederek kendin de yapabilirsin. Mesela kumlama yerine taşlama makinesi kullanırsın, yorucudur kabul ediyorum fakat kendi aracınla uğraşmak gibisi de yoktur.

Çok detaylı olmasa da benim fikirlerim ve tavsiyelerim bu kadar ancak benden sana bir tavsiye, öğrenci de olsan gerekirse para biriktir acele etmek yerine biraz ertele ama sonunda her şeyini bir kerede tam yaptır, hem kafan rahat olur hem aracının değeri artar :)

burak3959

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler ama ben size fotoğrafları göstersem ona göre ne yapmam gerektiğini söyleseeniz daha iyi anlayacağım snırım :)) ama sitede yeniyim nasıl fotoğraf koyabileceğimi bilmiyorum ....:confused: