Opel İnsİgnİa subap erİmesİ????

MJD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar uzun bir aradan sonra :) aracıma yağlamalı sistem landirenzo marka lpg kiti taktırdım 2000 km falan oldu şuan bir sıkıntı görünmüyor.ilerleyen zamanlarda bir sıkıntı olsada olmasada buradan paylaşım yapıcam merak edenler için bilgi olsun soru sormak isteyenler mesaj atabilirler teşekkürler görüşmek dileğiyle.

Ramazan35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu hortlatayım.sübap erime sorunu h kasalarda oldukça fazla.bugün bende artık dayanamayıp tamir ettirdim.bütün servisler yada tamirciler inatla sübaplara ayar olmayacağını değişmesi gerektiğini söyledi.ancak araştırarak öğrendimki silindir kapağını açmadan sadece fincanları (sübap iticileri) tornada ayarlatarak arabam fişek gibi oldu hemde 700 tl ye.değişmeye kalksam 1500 ve üzeri oluyo malum.bunu usta halletti sağolsun.başkada yapabilen yer duymadım.tabi bu sorun( tekleme stop etme güç kaybı)motor sıcakken de devam ediyorsa dediğim yöntem işe yaramaz bilginize.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1500'e subap mı değiştiriyorlar. 1000 1100 tl'yi geçmemeli.

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar cevaplariniz icin tesekkurler gecenlerde yolum ankaraya düştü opel opal bayisine gittim oradaki motor ustasinada sordum subap eritme olayi kesinmis.aracimi cok seviyorum kafam cok karisik simdilik gürcistan benzini ile idare ediyorum 2tl litresi �� 95 oktan aliyorum bisey daha sorayim 107 veya 98 oktan koysam nasil olur.

Hocam senin yapacağın çok basit. hatta kesin yap.
gurcistan benzini 2 tl dıyorsun. lpg taktırsan o kadar yakıt dusmez bıle lpg şuan 2,75 cıvarında yani.
şimdi o ucuz benzın nasıl ulaşıyorsun bılmıyorum ama 180-200 lt varıller var. alıp evın deposuna ındır. içine de bı guzel benzın doldur lt fıyatı 2 tl den 400 tl yapar. hatta durumun varsa 1500 tl lpg parasına dırek benzın al 750 lt yapar. 750 lt benzın de sana dünya yol yaparsın. hem orjınal bozulmaz hem arabanı sevıyorsan degıstırme, insignia başka araba...