opel insignia hava sorunu

emreinsignia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a herkese opel insigniz 2010 model aracımda araba duru haldeyken gaza basıp cektigimde rolanti sabit ama motor biraz titriyo ve farlar az bişey voltajı düşüyo hemen geri düzeliyo ama aracın yağ cubugunu az bişey cekili durursa sorun kalmıyo normal calışıyo herşey voltaj düşüklügü sarsıntı olmuyo böyle bi sorunla karşılaşan var mı yada bu konu hakkında yardım edecek birisi şimdiden yardım ve cevaplarınız için teşekkür ederim

emreinsignia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koca sayfada hiçmi yardım edecek yok :(

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun biraz çetrefilli gibi ondan cevap gelmemiştir. Öncelikle geçmiş olsun. Doğru anladıysam şarj sisteminde bir sorun var. alternatör şarj gerilimini ölçtürdünüz mü? Kayış gerginliği nasıl? Gergi kütüğünden ses geliyor mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: emreinsignia

emreinsignia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle cvp için teşekkür ederim evet alternatör kasnagından bi ses geliyor ama yağ cubugunu yerine tam takmayınca ses gene geliyor ama voltaj düşmesi yada cekiş düşüklügü yaşanmıyor yerine tam oturtunca cekiş düşüyo ve gazı bırakınca voltajda düşüyor sanki hava alamıyo onu yerine tam takınca

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Emre hocam daha önce insignia aracıma LPG taktırdığımda sağolsun ustalar küçücük bir boruyu yerine takmayı unutmuşlar 1 gün arabayla resmen sürünmüştüm, ertesi gün ustaya gittiğimde arka kısımlara bakarken boruyu farkedip yerine taktıktan sonra herşey normale dönmüştü. Sizin şikayetinize benzer sorunlarım vardı, araç hantal takılıyordu.

• Beğen

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle cvp için teşekkür ederim evet alternatör kasnagından bi ses geliyor ama yağ cubugunu yerine tam takmayınca ses gene geliyor ama voltaj düşmesi yada cekiş düşüklügü yaşanmıyor yerine tam oturtunca cekiş düşüyo ve gazı bırakınca voltajda düşüyor sanki hava alamıyo onu yerine tam takınca

Yağ çubuğu ne alaka anlamadım gitti valla. Ama sizin alternatör bilyası veya gergi bilyasının bozuk olma ihtimali var.Kontrol ettirin. Sensör söketleri hava giriş hattını kontrol edin arkadaşda söylemiş zaten. Arıza tespit cihazına bağlayıp arıza varmı ona da baktırın derim. İnşallah çözersiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen

emreinsignia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim cevaplarınız için ilk başta arızanın neden kaynaklandıgını burda başına böyle bişey gelen varmı diye onun için sordum cünkü ustalara götürdügümde ondan bundan kaynaklanıyo deyıp bozuk olmayan parcalarıda degiştiriyo sırf daha fazla kayazanmak için ankarada böyle güvenecegim bi usta varmı tavsiye edebileceginiz?

• Beğen
Tepkiler: Hasip