Opel insignia 2014 motor üst takozu sorunu?

Karaali

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba 2014 model 1.4t insignia sahibiyim. Aracımın sağ ön kısımda torpidonun içinde bilye gezer gibi bir ses mevcut özellikle araç kasis yada dönüşlerde bariz bir şekilde duyuluyor.Bu sesi çözmek için bugun aracın sağına soluna bakarken bulduğum bir sorun daha oldu,. amortisör üst takozuna baktığımda sol taraf dönmüyor iken sağ taraf gıcır gıcır sağa sola döndüğünü fark ettim. Sizce bu normal midir? Yoksa amortisör takozu ömrünü doldurmuş mudur? Aracım 95 binde daha.

Ekli dosyalar

• IMG_20220507_160333.jpg
    IMG_20220507_160333.jpg
    244.1 KB · Görüntüleme: 3

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ahmet bey, üst takozlarınız ses yapıyorsa (özellikle kasislerde lokurtu) bence ikisini birlikte değiştiriniz. Takozun elinizle dokunduğunuzda dönüyor olması size ses olarak geri dönecektir. Baktırmakta fayda var.

Karaali

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
Dostum kasislerde lokurtu yok. Yada direksiyonu çevirince tıkırtı gıcırtı yada tak diye sert ses de gelmiyor 🙄 değiştirmeyi düşünüyorum fakat orjinallerin fiyatı uçmuş. O yüzden bi söküp kontrol edecez bakalım duruma göre değişim yapacam. Gm harici febi marka kullanan oldu mu acaba amortisör takozu olarak. Bilginiz var mı?