opel in üretildiği ülkeler???

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düşüncen yanlış. nedenine gelince bugün alman marka olupta almanyada üretilmeyen araçlar var.

Volkswagen jettalar meksika üretimi
opel corsalar ispanya üretimi
bir zamanlar opel türkiyedede üretiliyordu.
toyota bazı modeller türkiye
honda civic sedan türkiye

aklıma gelenler bunlar. Bunların hiçbirisine isimleri ile hitab etmeyelim o zaman.
:good:

DoGuKaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler opel izmirde üretirken üretim için ödül aldı am bilinçsiz yerli tüketici yerli araba kötüdür die almadı o zmn 8 mil olan opel sayısı yurt dışında üretilince(almanya) 12 mile ulasmıs

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta WOLOSD6874219554 yazıyor nerede üretildiğini nasıl anlayacam

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Paylaşımlarınıza teşekkürler.
Benimkinin alman olduğunu biliyordum ama yinede içimde bir şüphe vardı .Bilgileriniz beni rahatlattı artık kesin olarak alman diyebiliyorum. :alkis:

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
beyler opel izmirde üretirken üretim için ödül aldı am bilinçsiz yerli tüketici yerli araba kötüdür die almadı o zmn 8 mil olan opel sayısı yurt dışında üretilince(almanya) 12 mile ulasmıs

Kaçan balık büyük olur misali kendi ürettiğimizin kıymetini kaybettikten sonra anlayabildik.Şimdilik bir tesellisi var diyelim Torbalıdaki fabrikada GM parçaların üretimi yapılıyor diye duydum.:(

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

biz vectra'yı aldığımız zaman aman naptınız siz onlar türkiyede üretiliyor. Elektrik aksamı çok sorun çıkarıyor bu yüzden diyorlardı. Şimdi Almanya'dan gelen araçta sorun çıkmıyor mu? Hemde kronik sorunlar bile olabiliyor. Millet konuşuyor ama boş konuşuyor. Biz herşeyi en iyi biliriz ya.

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Göz önünde dursun, lazım oluyor :rolleyes:

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Milli komleks

biz vectra'yı aldığımız zaman aman naptınız siz onlar türkiyede üretiliyor. Elektrik aksamı çok sorun çıkarıyor bu yüzden diyorlardı. Şimdi Almanya'dan gelen araçta sorun çıkmıyor mu? Hemde kronik sorunlar bile olabiliyor. Millet konuşuyor ama boş konuşuyor. Biz herşeyi en iyi biliriz ya.

Evet bizde böyle bir saçma önyargı hala çok kuvvetli bir şekilde varlığını sürdürüyor. Bir çok arkadaşın hiç beğenmediği tofaş bile 3. dünya ülkelerine yol gösteriyo birçok arge çalışmasının içinde Türkiye' den giden mühendisler var ve biz hala renault, fiat yerli üretim diye mızmızlanıyoruz.

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amannn opele biniyormuyuz biniyoruz bizene nerde üretildiyse üretildi.keyfimize bakalım :) yedek parcalar artık arjantin üretiyormus

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
benim astra 2000 model sase numarasını sağdan sola saydım 6.rakamdan soonra karşı gelen rakam 2 buda almanya üretimi olduğunu ortaya çıkartıyor mokıa nickli cengiz abide bir program var opelin seceresi,ni çıkartıyor bana yardımcı olmuştu nerde ne zaman hangi tarihte yapılmış boya kodu kaç kaç kapılı özellikleri falan çıkıyor hangi usta yapmış o usta ne zaman emekli olmuş butun herşeyini çıkartıyor arabanın