Opel gürses teki olay..

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servis yüzünden olan Opel in zaten iyi olmayan itibarına oluyor!

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
gürses otonun elinden opel yetkili servis belgesinin alınması gerekir bence,,,,

Millet ne kadar da başkasının malıyla hava atıp , vurup kırmaya meraklı arkadaş ya pes doğrusu. Yolda dikkat edin hor kullanılan, anlamsız akrobatik hareketler yaparak kendilerini ralli pilotu sananların altında ya şirket arabası var ya da kiralık araç. Hani argoda bi laf var ya "el pijaması ile gerdeğe girmek" o hesap işte.

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu olayda ben Opel Gürses'i daha haklı buluyorum.

Aracın kullanıcısı kadın araç üzerinden alacak hakkına sahip olduğunu ileri sürüp kendisiyle sözleşme yapılmasını istiyor sürekli. Oysa araç zaten başka kimselerce de hacizli ve birden çok alacaklısı var. Hal böyleyken hukuken Opel Gürses tarafından ödemenin bu kadına yapılması imkansız. Ve kadın sadece aracın vekaleten kullanıcısı, yani bu vekaletnameye bakılarak kadın taraf da kabul edilemez. Bu durumda muhattap aracın resmi sahibidir.

Ancak gördüğüm kadarıyla kadın "ben size haddinizi bildiriririm" edasıyla olayı sosyal medyaya taşıyor ve malesef linç başlıyor.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

Aracın kullanıcısı kadın araç üzerinden alacak hakkına sahip olduğunu ileri sürüp kendisiyle sözleşme yapılmasını istiyor sürekli. Oysa araç zaten başka kimselerce de hacizli ve birden çok alacaklısı var. Hal böyleyken hukuken Opel Gürses tarafından ödemenin bu kadına yapılması imkansız. Ve kadın sadece aracın vekaleten kullanıcısı, yani bu vekaletnameye bakılarak kadın taraf da kabul edilemez. Bu durumda muhattap aracın resmi sahibidir.

Ancak gördüğüm kadarıyla kadın "ben size haddinizi bildiriririm" edasıyla olayı sosyal medyaya taşıyor ve malesef linç başlıyor.

Peki bu Gürses i aklıyor mu ? Hiç bir şekilde alkollü araç kullanarak müşterisinin aracını çalan çalışanının yaptığı için müşteriyi geçin , takipçilerden bile özür dilemiyorlar .

Bence Gürses e az bile yapılıyor ;) bu salaklar 4 ay önce kardeşimin bacağını araçta sordukları bir şeyi gösterirken sakatladılar . Parmağı kopuyordu neredeyse . Az bile oluyor ...

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Firmanın neresi haklı? Ben boşu boşuna aracı servise bıraktığımda başında bekleyeceğim diyerek yırtmıyorum bir tarafımı. Resmi sahibinin kim olduğu şu noktada hiç önemli değil. Araç yetkili servis tarafından 115km kullanılmış mı? Bu esnada alkollü ve üstüne bir de kaza yapmışlar mı mı bizim buna bakmamız gerekiyor.

Bizi ilgilendiren kısım bunlar. Kişinin ve firmanın arasındaki alacak verecek konusu bizi ilgilendirmiyor.

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel gürses bu olayda zaten tamamen haklı değil.

Çünkü ortada şöyle bir durum var. Araç tamir edilip kullanıcıya teslim edilmek üzere sigorta görevlisine teslim edildikten 1 hafta sonra kaza yapıyor. Burda Opel Gürses'in şu şekilde ihmali var: Aracın kullanıcıya teslimi esnasında mutlaka bir teslim teselsüm tutanağı tutulur. Bu firma neden sigorta görevlisinden aracı teslim edip etmediğine dair belgeyi neden zamanında istemiyor? Yoksa aracın bir hafta süreyle sigorta görevlisi tarafından usulsüz kullanımına göz mü yumuluyor?

İşte bu soruların cevabı mahkemede ortaya çıkacak.

Firma zaten sosyal medyada yayımlanan savunması dikkate alınırsa "aracın yasal sahibi"ne karşı her türlü ödemenin yapılmak istendiği yazıyor.

Ortada aracın üzerinde haciz var başka kişilerce veya firmalarca. Hal böyleyken Opel Gürses kafasına göre kadını muhattap alamaz, yoksa diğer alacaklılarla davalık olur.

Opel Gürses'in bu nokta da yapması gereken, kadına araç tahsis etmesi sadece.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Takip ettiğim ve ucu açık bir konu.. Ama hepimizin bildiği şey servisin aracı servis elemanına teslim ederek servisten dışarı çıkarttırması konusunda hatalı olduğu.. Bende aracımı servise bırakıp dışarı giderken içimde bir sıkıntı oluyordu bunuda Opak'a giderek çözdük.. Acaba bu mesele nasıl sonuçlanacak merakla bekliyorum..

Sent from my iPhone using Tapatalk

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Opel gürses bu olayda zaten tamamen haklı değil.

Çünkü ortada şöyle bir durum var. Araç tamir edilip kullanıcıya teslim edilmek üzere sigorta görevlisine teslim edildikten 1 hafta sonra kaza yapıyor. Burda Opel Gürses'in şu şekilde ihmali var: Aracın kullanıcıya teslimi esnasında mutlaka bir teslim teselsüm tutanağı tutulur. Bu firma neden sigorta görevlisinden aracı teslim edip etmediğine dair belgeyi neden zamanında istemiyor? Yoksa aracın bir hafta süreyle sigorta görevlisi tarafından usulsüz kullanımına göz mü yumuluyor?

İşte bu soruların cevabı mahkemede ortaya çıkacak.

Firma zaten sosyal medyada yayımlanan savunması dikkate alınırsa "aracın yasal sahibi"ne karşı her türlü ödemenin yapılmak istendiği yazıyor.

Ortada aracın üzerinde haciz var başka kişilerce veya firmalarca. Hal böyleyken Opel Gürses kafasına göre kadını muhattap alamaz, yoksa diğer alacaklılarla davalık olur.

Opel Gürses'in bu nokta da yapması gereken, kadına araç tahsis etmesi sadece.

Sigorta görevlisi nereden çıktı . Hasar Danışmanı , Gürses Servis çalışanı ve aracın teslim alınması esnasında iş emrini açan kişidir . Ayrıca aracı servis dışına çıkartmak için kötü niyetli davranıyor. Servis parkından iş emri kapanış kağıdını teslim ederek aracı üst otoparka alır ve aracı müşteriye yapılan yerleri izah ederek teslim eder . Oyun zaten burada başlıyor , adam aracı müşterinin ofisine götürüp teslim etmek üzere çıkartmıyor ki servisten :) siz aracı servise bırakınca birisi araçla gelir kapıda aracınızı teslim eder ya ha işte o adam bu adam işte ...

Herneyse Gürses olayı 50-60 bin TL ile kapatacakken, eline yüzüne bulaştırmış . Aynı zaman da naz denen hanımefendi ne yapsa haklıdır ... bence Gürses Opel, opele de , kendine de geri dönülmez zararlar vermiş durumda ...