opel expertizi hakkında

odevinimo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel expertiz hizmeti veriyor mu arkadaşlar ve maliyeti nedir acaba

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Firmadan firmaya değişiyor daha önceki araçlarımı ekspertiz yaptırarak almıştım. Konya'da yetkili serviste 120 tl almışlardı. Bundan 3 yıl önce. Daha sonrasında 1buçuk yıl önce İzmir'de 79 tl verdim.

odevinimo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Firmadan firmaya değişiyor daha önceki araçlarımı ekspertiz yaptırarak almıştım. Konya'da yetkili serviste 120 tl almışlardı. Bundan 3 yıl önce. Daha sonrasında 1buçuk yıl önce İzmir'de 79 tl verdim.
peki verdiğiniz paraya değdi mi aldığınız hizmet hakkını veriyo mu adamlar

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıkçası yaptıkları ekspertiz eğer güvendiğiniz bir ustanız varsa dışarıdada pek ala yapılabilir. İzmir'deki ekspertiz daha uzun sürmüştü, ama Konya'da kilerin yaklaşımı çok iyiydi bir ara boya ölçe cihazını aldım yaklaşık 20 dk didik didik ettim Gökhanla forumdan :)

Yani diğer bölgelerdeki rakamları bilmiyorum ama İzmir'de yaptırdıgım hizmet karşılığı verdiğim paraya acımadım çünkü elinizde belge oluyor ve güvenerek araba almış oluyorsunuz. Ayrıca zaten ortalama bir ustaya araca komple baktırsan en az bir 50 lik vermen lazım, ha motoruna ayrı yerde alt takımına ayrı yerde şaseye kaportaya ayrı yerde baktırsan hepsine en az bir 20 siftah atsan hemen hemen aynı kapıya çıkıyor.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam şöyle anlatayım ben beyin arızası olan bir aracı renault yetkili servise sattım...
yani expertizden tam bir sonuç alamazsın... içinin rahat edebileceği, tatmin olacağın, güven duyduğun bir yere yaptırt gerisini çok takma...

kökez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence oto expertiz güvenli değil.İzmir otokentden aldığım astra g expertiz yaptırdım.50 tl fazla bir şey değil ama araçta boya çıkmasını sölemediler.Sonradan ben fark ettim.yetkilisine sordum.Neden söylemediniz diye.Biz aracın görünmeyen yerlerine bakıyoruz dedi.Araçtan anlamayan arkadaş expertiz yaptırdığında demekki söylemeyecekler.Bence opel özel servisler veya ustalar daha iyi.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekspertiz deneyimli olan bir serviste yapılmalı.Bunlar yetkili servisler, deneyimli ustaları olan özel servisler, bosch servis gibi.

Önemli olan ekspertiz raporu verecekler nasılsa diye aracı teslim edip beklememek lazım.KArşınızdaki ilgiliye aracın nelerine özellikle bakılmasını istediğinizi belirtmek.Örneğin araçtan elektronik arıza raporu, boyalı ve değişmiş parça raporu, çürük ve paslanmış parça raporu, alt bakım raporu motor raporu gibi istediğiniz raporları özellikle belirtmeniz gerekli.ÖRneğin DOD un sitesine girdiğinizde size hangi noktaları kontrol ederek araçları size sunduklarını tek tek yazarlar.Ön yazı olarak ta bunu listelemişlerdir zaten.Bu tip sitelere girip çıktı dahi alabilirsiniz elinizde bir veri olması bakımından.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
ilk aracım corsa b yi aldığımda samsun yetkili servisinde expertiz yaptırmıştım.2009 da 50 tl vermiştim.şimdiki aracımı aldığım hafta expertize götürdüm.bana yönetmeliğin değiştiğini aracın silindir kompresyonu dahil ciğerine kadar baktıklarını ama bunun yaklaşık 6 saat sürecek bir işlem olduğunu ve ücretinin 200 tl olduğunu ve expertize boşu boşuna para vermek yerine yağ değişimi veya başka bir sebepden geldiğinizde aracınızın gerekli kontroleerinin yapılacağını dolayısıyla sadece expertiz için verilecek paraya yazık olacağını söylediler bende yaptırmadım.dün servisde idim.üst kapak contası,v kayışı amortisör üst takoz ve bilyeleri,rot başları vs.şahane bir bakım yaptırdım.730 tl tuttu.ama ustanın ''hocam ben yakın bir tarihte hiçi bu kadar temiz ve bakımlı bir vectra a ya rastlamadım aracınızın kıymetini bilin''sözü verdiğim parayı unutturdu.vectra'mı şimdi 100 kat daha fazla seviyorum.