Opel Emniyet Kemeri Kilit Mekanizması

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, koltuğa montajlı emniyet kemeri kilit mekanizması lazım. Sanayide baktım, Tofaş uyumlu mekanizmalara bizim kemer tokaları uymuyor, yarım santim genişlik farkı var. (Opel daha geniş)

Bizim tokaların uyumlu olacağı, bu parçayı nereden, nasıl bulurum?
kilitleme1.jpg

Opel aracında bu tip kemer kilidi olan var mı? (Çelik telli gergi pistonu olmayacak, resimdeki gibi olması lazım.)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hasan zorda kalırsan çıkmacılara bir bak, sanırım tek kapılı başka arabalarınki de olabilir. Mesela Megane. Senin arızalı olan kısım erkeği mi dişi kısmı mı? (senin resmini paylaştığın sanayide dişi olarak da tanımlanır)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Arka koltuk için soruyorsun sanırsam. Muayeneden kalmıştım, ben takım olarak değişmiştim. Normal zaman nasılsa koltuğun altında duruyorlar diye.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hasan zorda kalırsan çıkmacılara bir bak, sanırım tek kapılı başka arabalarınki de olabilir. Mesela Megane. Senin arızalı olan kısım erkeği mi dişi kısmı mı? (senin resmini paylaştığın sanayide dişi olarak da tanımlanır)

Bunun aynısı abi dişi. Ürün görselini aldığım siteye mail attım bakalım, bişi çıkar mı bilmem. Aslında benim araçtakinde sorun yok. Seninle döşeme fiyatı aldıktan sonra hesapları tuturamadım :D en azından bir süreliğine daha komple deriye geçiş yapamayacağız..

Bu süre zarfında 2 adet spor koltuk aldım. Hem görsel olarak güzel, hem de hevesim vardı aklımda kalmasın diye.. Bu arada koltuk ayakları ve emniyet kemeri sıkıntısı doğdu.

Koltuk ayakları cumartesi halledilecek, ancak 4 nokta emniyet kemerleri için araçta tadilat yapmak gerek, ki bu benim istemediğim bir durum..

Onun haricinde aktif gergi olmadığı için, her kullanmada kemerlerin gerilmesi lazım aksi taktirde Allah korusun kemerler yarardan çok zarar veriyor insana.

Bu sebepten orjinal emniyet kemerlerini kullanmaya karar verdim. kullanabilmek içinde bu parça koltuğa montajlanmalı.

İşte bütün mesele bu :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sadece toka değişse olur mu?

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sadece toka değişse olur mu?

Orjinal dişi mekanizma koltuğa montajlı, ayrıca kaza anında bir miktar salma yapması için çelik telle bir amortisöre bağlı. Onu koltuktan ayıramadığımız için bu dişi mekanizmanın yeni alınması şart.

Bu mekanizmadan emniyet kemeri tokama uyumlu bulamazsam, kilit mekanizması ile tokayıda değiştirmek gerekecek. yani kopmle değişecek :D Onuda sökünce yerine göre otururmu oturmaz mı muamma..

kral_007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka Emiyet kemer kiliti

Arkadaşlar Arabam 2001 CDX arka emniyet kemer kilidindeki plastik kırılmış bantlamışlar ben farketmedim muayenede bozuk yazıldı geçemedim fakat kilit sağlam kilidin etrafındaki plastik kırık bu plastiğin kırık olması bozuk anlamına gelir mi yoksa adam salladı mı kafadan bozuktur diye 2. husu kiliti bostancı sanayideki tüm çıkmacılara ve orjinal parça satanlara sordum yok bulamadım plastik kısmı dahi olsa yapıştırım diyorum sökme takma dikiş işleri ile uğraşmazdım elinde olan varmıdır

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Arabam 2001 CDX arka emniyet kemer kilidindeki plastik kırılmış bantlamışlar ben farketmedim muayenede bozuk yazıldı geçemedim fakat kilit sağlam kilidin etrafındaki plastik kırık bu plastiğin kırık olması bozuk anlamına gelir mi yoksa adam salladı mı kafadan bozuktur diye 2. husu kiliti bostancı sanayideki tüm çıkmacılara ve orjinal parça satanlara sordum yok bulamadım plastik kısmı dahi olsa yapıştırım diyorum sökme takma dikiş işleri ile uğraşmazdım elinde olan varmıdır

Ben konuyu açtığım tarihte, izmir 6. sanayi sitesinde dolmuşlara döşeme yapan bir yerden buldum. 2 tane almıştım... spor koltuklarla birlikte sattım. benzer iş yapan bir yerden bakabilirsiniz.

kral_007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bostancıda bakmadığım yer yok

bostancı sanayide bakmadığım yer kalmadı döşmecilerde de bulamadım arka kemer sökülecek kesilecek diyorlar bir sürü işlem kilit çalışıyor çalışmasa tamam razıyım sadece palstik kırık onunda %80 var yapıştırsam geçmez mi bilmiyorum plastik parça için çok uğraştım

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bostancı sanayide bakmadığım yer kalmadı döşmecilerde de bulamadım arka kemer sökülecek kesilecek diyorlar bir sürü işlem kilit çalışıyor çalışmasa tamam razıyım sadece palstik kırık onunda %80 var yapıştırsam geçmez mi bilmiyorum plastik parça için çok uğraştım

Çok bir işlem yok aslında. arka koltuğuna altında tek civata tutuyor. söküp yanınıza alır, farklı modellerin tokaları ile test edebilirsiniz. uyumlu olanı bulursanız kayış kısmını söküp dikmesi 10dk bile sürmez. Döşemecide hallederler.

İzmir çiğlide 2-3 tane firma vardı emniyet kemeri üreten. o zaman biriyle görüşmüştüm. perakende olarak gönderebileceğini söylemişti. sanayiden bulunca gerek kalmamıştı. netten irtibatlarına ulaşıp görüşebilirsiniz.