Opel Corsa Yi Dizelle Takas Yapicam

Gawain79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel corsa 1.2 easytronik mp3 2005 , 15800 km. ıkı yıllık bakımları opel yetkılı servısınde yapılmıs cok temız arabam var.
hergun 15 km yol yapıyorum. ise gıdıp gelıyorum ıstısnasız.
uzun yol yapmıyorum en fazla ayda bır kez kemere gıdıyorum 45 km.

benzın masrafım cok fazla zaten genelde sehırıcınde dur kalk yapıyorum bu 15 km reyıde. amacım dızel araba almak. opel corsa dızel dusunuyorum yıne 2. el.
sizin tavsıyelerınız nedır. dızel ıle takas yapayımmı arabamı?
hangı model dızel opel corsayı tavsıye edersınız bana?
dedıgım gıbı 4 km gıdıs 4 km gelıs her gun yolum var. belkı 15 bıle degıl. 10 kılometre her gun. ızınlı oldugum gunlerdede 60 km falan yapıyorum sehırıcı.
ne tavsıye edersınız bana? geceyımmı dızele??

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende dizele yeni geçtim.aracım 1.3 cdti corsa c'mon.performans muhteşem.yakıt sarfiyatı gayet ekonomik.ama servis bakım ücretleri yüksek.dizel aracı alırken pahalı alıyorsunuz bu gerçek ama gerçek olan bir şey var oda satarken yine pahalı satıyorsunuz.yüksek bakım maliyetlerine ve aracın pahalı olmasına rağmen ben dizel araç almanızı öneririm.

edi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bu 10 km.lik yol dizele geçmek için bahane olmamalı yani ne kadar masraflı olabilirki?
km.de 10 kuruş farketse sizin için günlük 1,ytl
he şöyle birşey var günde 1ytl yi küçümsemiyorum bi bakarsınız günde 1ytl ye 1 yıllık verginizi ödersiniz

ancak siz takas derken ikinci eli kastediyorsunuz sanırım
2. elin ne kadar temiz olacağına bağlı bu
günde 1 lira için aracınızdan vazgeçmek size kalıyor
ben arabamdan çok memnunum
ama herkesin arabası aynı değil ne yazıkki

tercih sizindir:)

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
dizeli sizin için tavsiye etmiiyorum
benim gibi günlük 75 km yol gitseniz belki derdim ama 10 km nedirki ya
kesinlikle aracını değiştirmeyi düşünmeyin benzinli araç sizin için büyük avantaj

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Degistirmenize degmez bence.Yilda en az 20000 km yolyapiyorsaniz degistirin derim ben.
Ama yinede karar sizin tabiiki...

etubey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence de dizele geçmeye değmez günde 10 km için ikinci elle takas edeceğine elindeki daha iyidir derim...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel e geçmenize gerekyok bn her ne kadar haz etmesemde eğer yakıt tasarrufu 1. hedefiniz ise lpg taktırın. yanlız aracınızın 1.2 olduğunu düşünürsek yakıtından da bu kadar şikayetciyseniz aracınızda mekanik problemlerde olabilir litre olarak kaç litre yaktığını söylerseniz bizde bi karşılaştırma yapabiliriz.

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
günlük yaptığınız yol zaten çok değil ve aracınız temiz, az yakan bi araç.dizele geçmeye karar verirseniz yakıttan kazandığınız miktarın daha fazlasını bakım parası olarak zaten vereceksiniz.yıllık 25bin-30bin km yapmadıktan sonra kurtarması çok zor... son kara sizin ama benzinli aracı tercih ederim uzun yol yoksa işin içinde...

mdemircili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,2 benzinli ile 1,3 dizel yakıtta çok farketmez. Özellikle de şehir içi trafikte. Belki de dizel aldığınız zaman az yakıyor düşüncesiyle daha çok gezip eskisinden daha çok da yakıt harcayabilirsiniz:) Ayrıca arkadaşların dediği gibi ikinci el alacaksanız da çok dikkat edin. Eğer farketmez de problemli bir dizel alırsanız ciddi masraflar çıkartabilir size.