Opel corsa yakit hakkinda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erkan81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Corsa 1.2 Enjoy 2008 aracım var. Aracım benzinli. Şehiriçi ortalama 50 kuruş uzun yolda 30 kuruş civarı km başı yakıyor. Benzinli corsa kullanıcıları kendi araçları hakkında bilgi verebilir mi?

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Corsa 1.2 Enjoy 2008 aracım var. Aracım benzinli. Şehiriçi ortalama 50 kuruş uzun yolda 30 kuruş civarı km başı yakıyor. Benzinli corsa kullanıcıları kendi araçları hakkında bilgi verebilir mi?

2014 Model Corsa 1.2 85 HP olan var ben de. Benim aracım da benzinde şehiriçi 40 kuruş civarı yakıyordu. LPG taktırdım aracıma. Şimdi şehiriçi ilk çalıştırmada ki benzin dahil 25 kuruşu geçmiyor. Daha da altına düşer belki de ama ben de biraz zor. :)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 100 hp benzin Ankara şehir içi 8.1tl yokuş semt de oturuyorum kısa mesafe kullanırım. Şehir dışı araç full dolu 90 gecmedim pek. 6.0 lt

onur1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de corsa 1.4 benzinli var 2012 model. ne hikmetse şehir içi şehir dışı farketmiyor paso 36 kuruş yakıyor.

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kendim dizel sahibiyim arkadaşımda benzinlisi vardı sattı çünkü tutulmuyor ve çok yakıyor açıkcası! Ondada 1.2 vardı.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1-) Aracın bakımını en son ne zaman yaptırdınız?
Ben 5 bin km önce yaptırdım.

2-) Güzergah hakkında bilgi verebilir misiniz?
Ben şehir içinde günde 50km yol yapıyorum. Bu yolun yarısı sıkışık trafikte dur kalk yaparak ve ışıklarda bekleyerek geçiyor. Aynı yoldan gidip geliyorum ve günde yaptığım 50km nin yarısı rampadan oluşuyor.

3-) Sürüş stiliniz nasıl?
Ben sollama ve tırmanmalar hariç 5. vites 2000 devri geçmemeye çalışıyorum. Yokuş aşağı araç viteste iniyorum ve gaza basmıyorum. Trafik rahat ilerliyorsa yeri geliyor düz yolda zaman zaman boşa da attığım oluyor.

Sorduğum sorulara karşılık olarak aracın ne kadar yaktığına gelecek olursam klima hep açık ve kilometrede 28 kuruş yakıyor. Şehir dışına çıktığımda da sabit 90 la sağdan gidiyorum ve kolay kolay 110'u geçmiyorum ve tüketim daha da azalıyor. Şöyle söyleyeyim depo çeyrek çizgiye geldiğinde 220-240km yapmış oluyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...