Opel Corsa lütfen görüşlerinizi bekliyorum

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forever CORSA B

Hırpalanmamış bir Corsa B' nin kimseyi pişman edeceğini düşünmüyorum. Ben 98 den bu yana Viva, Swing, GLS, GSİ ve son olarak 2005' ten bu yana ECO 1.5 DTI modelini kullandım hepside son derece sağlam ve dayanıklı araçlardı. Yalnız tesadüfmü kronik problemmi bilmem son ikisinde kalorifer radyatörü delinip içeriye su verdi? Bunun dışında özellikle son aracımda mazot ve periyodik bakımlar dışında hiçbir masraf yapmadım diyebilirim.
Geçen hafta istemeyerekte olsa 12.250,00 TL ye sattım. Bu paraya daha sağlam ve kaliteli bir araba bulmak inanın çok zor. umarım aramam. Ankara' da dereceye girecek kondüsyondaki Corsam maalesef bir aceminin elinde şu anda:cry:
Şunu samimi olarak söyleyim temiz bir Corsa B' yi hiçbir şekilde bir Corsa C' ye değişmem. Bence Corsanın efsane kasası Corsa B olacak.

fasarihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb.lar 97 model 1.4 ler kaç valftir sevgili forumdaşlar? benzinli yakıtı tl olarak kabaca ne kadardır?LPG taktırmadan binilebilir mi?

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 8 valf olanına swing
1.4 16 valf olanına gls diyoruz.
Swingler 65 bg iken gls ler 90 beygirdir.

fasarihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 8 valf olanına swing
1.4 16 valf olanına gls diyoruz.
Swingler 65 bg iken gls ler 90 beygirdir.
Eyvallah teşekkür ederim.Benimki 97 Model GLS 1.4 yazıyor.Demek ki 90 bg mmm güzelmiş fakat o kasaya 90 bg.neden bu şehir içi 50 krş yakıyor acaba? çok fazla değil mi?bi anormallik yok mu?

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah teşekkür ederim.Benimki 97 Model GLS 1.4 yazıyor.Demek ki 90 bg mmm güzelmiş fakat o kasaya 90 bg.neden bu şehir içi 50 krş yakıyor acaba? çok fazla değil mi?bi anormallik yok mu?

yakıtda cimri araç istiyorsan corsa senin yüzünü çok güldürmez diye düşünüyorum agabey.

fasarihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıtda cimri araç istiyorsan corsa senin yüzünü çok güldürmez diye düşünüyorum agabey.
1.4 ve bu kadar küçük bir kasa güldürmeyecekse ben ne anladım bu işten.? Bir önceki aracım VW BORA ve yakıt değerleri hemen hemen aynı.Çok saçma bir durum.Birisi 1200 kg-birisi yaklaşık 950 kg..Garip bir durum..:(

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 ve bu kadar küçük bir kasa güldürmeyecekse ben ne anladım bu işten.? Bir önceki aracım VW BORA ve yakıt değerleri hemen hemen aynı.Çok saçma bir durum.Birisi 1200 kg-birisi yaklaşık 950 kg..Garip bir durum..:(

valla abi ben aynı motorum 2011 kullanıyorum sehıriçi 35-40 krş arası yakıyo bana çok geliyor. (ben fazla cımrı olabılırım:)) senın bahsettıgın aracdan ablamda var ama o otomatik yakmıyor içiyor nerdeyse 13-14lt\100km fena yani:S

fasarihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla abi ben aynı motorum 2011 kullanıyorum sehıriçi 35-40 krş arası yakıyo bana çok geliyor. (ben fazla cımrı olabılırım:)) senın bahsettıgın aracdan ablamda var ama o otomatik yakmıyor içiyor nerdeyse 13-14lt\100km fena yani:S

anlamıyorum yahu koskoca BORA bu kadar yakar anca yahu bu ne böyle yakıt değerlerine baktım hemen hemen aynı küçücük araba bu yahu bu nasıl bir mühendislik garabeti anlamadım..Pişmanım aldığıma 12.750 tl ye benzinli değil LPG li albea bulsam zaten almıştım şimdiye..Bi kör anıma denk geldi.Bu meret ile aynı yaşta bir POLO bulsam bundan daha rahat ve daha ağır ve hatta daha az yakıyor olurdu.:(:mad:

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlamıyorum yahu koskoca BORA bu kadar yakar anca yahu bu ne böyle yakıt değerlerine baktım hemen hemen aynı küçücük araba bu yahu bu nasıl bir mühendislik garabeti anlamadım..Pişmanım aldığıma 12.750 tl ye benzinli değil LPG li albea bulsam zaten almıştım şimdiye..Bi kör anıma denk geldi.Bu meret ile aynı yaşta bir POLO bulsam bundan daha rahat ve daha ağır ve hatta daha az yakıyor olurdu.:(:mad:

abi ben duruşuna gönlümü okşayışına katlanıyorum resmen. lpg düşündüm ama forumda lpg sıkıntıları o kadar fazla dile getiriliyor o yüzden cesaretim kırıldı onuda taktırmadım. ama eninde sonunda taktırcam gibi hissediyorum.