Opel Corsa kilometre düşürülme

mornoth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba. Konumu açmak için en uygun burasının olduğunu tahmin ediyorum inşallah cevap bulabilirim soruma :)
Sorum kabaca 2014 yılında aldığım opel corsa c aracımın benden önceki dönemde km düşürülmüş. Ben de aldıktan 1.5 sene sonraki muayenede öğrendim. Ben bu aracı satmak için ilan koydum ve ilanda açıkça benden önce km düşürülme yapıldığını belirttim. ( 2013 yılı muayenede 212 bin km imiş, ben 2014 te 147 bin iken satın aldım şu anda kadranda 190bin km'de)
Ayaküstü konuşurken bir abim satarken bu olay yüzünden mahkemelik olabileceğimi söyledi. Konu tabiki mahkemelik olma durumu taşıyor fakat öğrenmek istediğim ben açıkça bu bilgiyi ilanda yazmış isem ve alacak kişiden de kendi yazısıyla imzalı bir tutanak vb alsam yine de başım ağrır mı? şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
belge olarak siz kaç km de aldığınızı yazdınız mı.

eğer yazmadıysanız sizden önceki sahibinde 212 bin km de muayeneden geçiyor. siz muayene tarihinden sonra aracı alıyorsunuz. bu tür durumlarda mahkeme süreci bu düşürme işini yapan kişiye uzanıyor aradaki kişiler sadece ifade veriyor.

ancak yine de bu durumu bir hukuk bürosundan sorun. ayrıca siz de dava açabilirsiniz.

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızı satarken bu konuyu ilana açıkça yazar, alıcıya açıkça anlatır ve en önemlisi noter devrinde bu durumu satış sözleşmesine yazdırıp bir örneğini de siz alırsanız ileride hiç bir problem yaşamazsınız.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen söyledikten sonra sorun değil. İlanda da yazarsan kanıt olur.