Opel corsa D

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benzinli araçlarin blokları alimunyum karışımlı oluyor dizeller çelik te içeriyor yine daha bilen üstad lar yardımcı olurlar bu konuda
Çok saol üstadım çok teşekkür ederim o zaman aleminyum blok olsa motoru inorganik antifiriz kullanmak daha mı mantıklı olur sadece fikrim bu

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Çok saol üstadım çok teşekkür ederim o zaman aleminyum blok olsa motoru inorganik antifiriz kullanmak daha mı mantıklı olur sadece fikrim bu
Üstad renklere göre konuşayım opel bloğuna uygun olan kırmızı antifiriz dır mavi yeşil mor bunları boluğu aşındırır
Ornagik inorganik olanları unuttum üstad hangisi neydi

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Üstad renklere göre konuşayım opel bloğuna uygun olan kırmızı antifiriz dır mavi yeşil mor bunları boluğu aşındırır
Anladım üstadım çok sağol teşekkür ederim

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Motor kodunuza gore
Z12xep ise blok dokme demir silindir kapak aliminyum alaşimlidir, bu motorlar sicagi sever, 105 te fan acar 95 te kapatir.

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Motor kodunuza gore
Z12xep ise blok dokme demir silindir kapak aliminyum alaşimlidir, bu motorlar sicagi sever, 105 te fan acar 95 te kapatir.

Slm üstadım doğrudur Z12XEP motor kodlu benim araç sıcağı çok seviyor.. ama antifiriz organik mi inorganik mi hangisi iyi olur

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Yeni nesil alüminyum radyatorlerde ve alüminyum alaşimli silindir kapak ve motor bulunan butun araclarda G12 yada G13 antifreeze kullanilmalidir. G12 Kırmizi, G13 Mor renklidir, bunlar OAT antifreezelerdir yani organiktir.
Castrol radicool
Shell Longlife Antifreeze
Motul Mocool
Motul Inugel
Total Galcelf
Petrol Ofisi extended coolant
Petronas Paraflu
Bu antifrezeeleri guvenle kullanabilirsin bunla G12 ve G13 antifreezelerdir

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yeni nesil alüminyum radyatorlerde ve alüminyum alaşimli silindir kapak ve motor bulunan butun araclarda G12 yada G13 antifreeze kullanilmalidir. G12 Kırmizi, G13 Mor renklidir, bunlar OAT antifreezelerdir yani organiktir.
Castrol radicool
Shell Longlife Antifreeze
Motul Mocool
Motul Inugel
Total Galcelf
Petrol Ofisi extended coolant
Petronas Paraflu
Bu antifrezeeleri guvenle kullanabilirsin bunla G12 ve G13 antifreezelerdir

Teşekkür ederim Üstadım o zaman kırmızı organik antifiriz kullanmam lazım.. bu arada sizinde radyatör hortumunda basınç oluyor mu?

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Kirmizidan ziyade uzerinde yada arkasinda G12 yada G13 onay koduna bakin bu kod yoksa almayin, radyator hortumunda basinc oluyor, bilmeyenler conta yanik diyor :) herkes he arabaya bakmamali kurcalamamali, forumda kaan usta var ona danisabilirsin. Benden cok daha fazla bilgiye sahiptir, biz burada nacizane tecrubelerimizi ve fikirlerimizi paylasiyoruz.

Metinb

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kirmizidan ziyade uzerinde yada arkasinda G12 yada G13 onay koduna bakin bu kod yoksa almayin, radyator hortumunda basinc oluyor, bilmeyenler conta yanik diyor :) herkes he arabaya bakmamali kurcalamamali, forumda kaan usta var ona danisabilirsin. Benden cok daha fazla bilgiye sahiptir, biz burada nacizane tecrubelerimizi ve fikirlerimizi paylasiyoruz.

Aynen üstadım dediğin gibi değerli bilgilerin için çok teşekkür ederim Kaan hocamın bilgilerini beklerimm 😊