Opel Corsa D Multimedia Sistem Problemi ?

Satriani34

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamlar. Opel corsa d kasa 2007 model 1.2 easytronic şanzıman enjoy model aracıma grundig marka multimedia sistemi taktırdım.Buna ilaveten ön ve arkaya da kamera taktırdım. Yalnız takıldıktan 1 ay sonrasında arabamı park ettikten sonra tekrar aracıma geri döndüğümde çalışmamaya başladı.Normalde kontağı açınca çalışıyor.Neyse sonra yaptırdığım yere götürdüm aracımı. Kontrol ettiler bir sorun bulamadılar bağlantıdanVe en son aracımın beyninden multimedia sisteme hiç sinyal gelmediğini söylediler.Aracın akü kutbunun birini söküp bir süre bekledikten sonra tekrar denediler.Ve multimedia sistem çalışmaya başladı.Yani bir bakıma reset atılmış gibi oldu beyine. Ama buna neyin sebep olduğu ile alakalı bir açıklama yapmadılar. Bende geçici bir sorun olduğunu ümit ederek ayrıldım oradan.Aradan 1 ay 10 gün daha geçti ve şu an gene aynı şekilde çalışmıyor. Muhtemelen tekrar akü kutbu sök tak ile düzelecek.Ama ben sorunun nedenini merak ediyorum.Neden olabilir acaba ? Ne yapmam lazım bu durumda? Satın aldığım ve montajını yapan yer biz yapamayız derlerse bu arızaya kim bakabilir acaba? Yetkili servis ilgilenmez fabrikasyonda olmayan bir ürün taktırdığım için.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Düzelmiyor bende de durum aynı benim sistemde navimex. Ön kamerayı nereye montajlanız ben armanın içine gömülü bulamadığım için ön kamera takamadım.

Satriani34

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Düzelmiyor bende de durum aynı benim sistemde navimex. Ön kamerayı nereye montajlanız ben armanın içine gömülü bulamadığım için ön kamera takamadım.
Resmini çekip atarım.Ben takmadım ustalar taktılar multimedia sistemi taktırdığım yerde. Bir arkadaşım bu sorun için araya bir sigorta veya akım koymaları lazımdı dedi. Çünkü aracın beyni kaçak akım olarak algılıyordur dedi. Ama önceden aracın orjinalindeki sistem varken böyle bir sorun yoktu sonuçta. Kafamı karıştıran da bu.