Opel corsa d Marşbiyel ve tampon ekleri Montaj

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkdaşlar aracıma ek parçaları aldım ama bi türlü takamıyorum takamıyor olmamın sebebine gelecek olursak araca siyah silikonla yapıştırılacak olması. Arabama zarar vermesinden endişeleniyorum yarın öbürgün kırıldı diyelim yada sıkıldım çıkartmak istedim siyah silikon iz bırakıyor sökmesi temizlemesi çooook zor...
-Çift taraflı bant ile yapabilirmiyim yapan varmı?
-Çift taraflı bant için marka tavsiyeniz varmı?
-Çİft taraflı bant ısıtılarak çıkartıldığında kaportada gövdede iz bırakmaz deniyor doğruluğu nedir?
-ön tampon eki arka tampon eki ve marşbiyellerin aracın gövde rengine boyanması için nekadar bir mebla ödemem gerekir?
-Montajda Yardımı olabilecek Antalyadan arkadaş varmı (güvenilir temiz iş yapan yerde söyleyebilir ,ben bu işiden anlarım gel beraber takalımda diyebilir:)?

Yardımları için herkeze şimdiden teşekkürler.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkdaşlar aracıma ek parçaları aldım ama bi türlü takamıyorum takamıyor olmamın sebebine gelecek olursak araca siyah silikonla yapıştırılacak olması. Arabama zarar vermesinden endişeleniyorum yarın öbürgün kırıldı diyelim yada sıkıldım çıkartmak istedim siyah silikon iz bırakıyor sökmesi temizlemesi çooook zor...
-Çift taraflı bant ile yapabilirmiyim yapan varmı?
-Çift taraflı bant için marka tavsiyeniz varmı?
-Çİft taraflı bant ısıtılarak çıkartıldığında kaportada gövdede iz bırakmaz deniyor doğruluğu nedir?
-ön tampon eki arka tampon eki ve marşbiyellerin aracın gövde rengine boyanması için nekadar bir mebla ödemem gerekir?
-Montajda Yardımı olabilecek Antalyadan arkadaş varmı (güvenilir temiz iş yapan yerde söyleyebilir ,ben bu işiden anlarım gel beraber takalımda diyebilir:)?

Yardımları için herkeze şimdiden teşekkürler.

siyah silikon harici sağlıklı olmaz bence. ayrıca en iyi montajı bu işle uğraşan yerler yapar denilebilir. nasıl olsa işleri bu ve tecrübeliler. bu arada antalyada banada lazım böyle bir yer zira benim marşpiyellerin elden geçmesi gerekiyor.
montaj düzgün yapılmadığından zamanında siyah silikonda fayda etmedi denilebilir. salmaya başladılar kendilerini...
yani işi bilenin montaj yapması lazım...

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siyah silikon harici sağlıklı olmaz bence. ayrıca en iyi montajı bu işle uğraşan yerler yapar denilebilir. nasıl olsa işleri bu ve tecrübeliler. bu arada antalyada banada lazım böyle bir yer zira benim marşpiyellerin elden geçmesi gerekiyor.
montaj düzgün yapılmadığından zamanında siyah silikonda fayda etmedi denilebilir. salmaya başladılar kendilerini...
yani işi bilenin montaj yapması lazım...

aynen öyle herşeyden evvel işi bilenin yapması lazım vakti zamanında ertekste çalıştım bilmediğim bir hadise değil ben satış pazarlamadaydım atölyede çalışmadım ama az çok anlıyorum bu olaylardan zevkli bulduğum için boyasınıda yaptım montajınıda ama ustası değilim(Otomotiv mezunuyum :)... Kendim yapabilirim ama ustasını bulup yaptırmak daha iyi olur diye düşünüyorum siyah silikon uygulanmadan önce yüzey iyice temizlenmeli arada yabancı madde kalırsa atacaktır aksi taktirde çıkartması çoook zor iş. çift taraflı bantlar artık epeyce sağlamlaştı o yola gitmek istiyorum ekipteki ustalarımla epeydir görüşmedim şimdi nerede çalışıyorlar bilmiyorum irtibatda olsam ustalarımız işinin ehli adamlar onlara ulaşır hallederdik. Hadi antalyalı arkadaşlar bilgileri paylaşın :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
çift taraflı bant zamanla düşer en güzeli silikon silikonu söktükten sonra yağlı bir katman kalır onu hafif pastayla çıkarırsın abi ekleri takarken dikkat etmek gerek marşpielleri takaların bağzıları kaportaya akıllı vida atıyor

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boya için 1 yere sordum 350 dedi 4 parçaya Yok yok tahmin ettiğiniz gibi olmadı dövmedim adamı :) arkadaşla yapacaz heralde siyaha boyarım spreyle, üstüne sprey cila...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boya için 1 yere sordum 350 dedi 4 parçaya Yok yok tahmin ettiğiniz gibi olmadı dövmedim adamı :) arkadaşla yapacaz heralde siyaha boyarım spreyle, üstüne sprey cila...

boyacılar ve eksozcular Allah düşürmesin... eksozcu lazım bu arada Antalyada :D uygun fiyatlı düzgün iş yapan yani aslında ESNAF lazım :D

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boyacılar ve eksozcular Allah düşürmesin... eksozcu lazım bu arada Antalyada :D uygun fiyatlı düzgün iş yapan yani aslında ESNAF lazım :D
adam doymuş para lazım değildi heralde arkadaşımın komşusu birde sanayiden komşu normalde parça başına 150 alıyormuş asdasdsad

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adam doymuş para lazım değildi heralde arkadaşımın komşusu birde sanayiden komşu normalde parça başına 150 alıyormuş asdasdsad

500 liraya adam arabasını boyatıyo izmirde hemde metalik renk. bunu gördükten sonra bu tarz bir parçaya 150 alırım 300 alırım diyenlere diyecek birşey bulamıyorum. tamam hakkındır el emeği sanatkarlık sonuçta ama dükkan kirasını yada elemanın maaşını bir müşteriden çıkarmaya çalışmakta ayıptır yani...

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön arka tampon boyatmaya 900 lira istediler maslak otosanayide :D kör tuttuğunu topal yakaladığını hesabı ..

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok yok bu antalyanın eski sanayide anlaşmalı herkez heralde başka 2 yere daha sordum birisi 500-600 e yaparız dedi diğeride parça başına 100-150 arası değişir diyor...
winner aynen dediğin gibi 500-600 e araba boyatanlar var.
350 diyen ustayla tekrar görüştüm en iyi fiyat bu şu anda...
arka difüzör yan marşbiyeller abs plastik (siyah renk parlak) ve ön ek parça fiber (mat siyah) boyasız takacaz yarın 350 fiyat veren ustanın dükkanında, arkadaşımın demesine göre montajda iyiymiş orası... Boya işini bir kenara bırakarak böyle kullanacam bir süre...

Son düzenleme: