Opel Corsa D Ledli Stop Yapımı %100 el yapımı

skrijel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ledleri odaların kenarlarına sıcak silikonla tutturduk ama dar açılı led almışım ve sadece karşısına geçtiğiniz takdirde güsel bir görüntü veriyordu hepsini iade edip 100derece geniş açılı mantar led diye bilinen helmet led lerden aldım fakat bu ledlerin uzunluğu olmadığı için ledlerin durması gereken bir platform lazımdı sırasıyla sünger, köpük, strafor denedim.. strafor ii oldu ama havyayla lehim yaparken sıcaktan eridiği için ledler sürekli yer değiştirdiler ve şekli bozdular bende straforun önüne pertinaks yerleştirip denedim ve çok şık oldular...

sonuçta bütün odaların deneme yanılma yoluyla sürekli traşlayarak ölçülerini aldım ve odalara göre strafor+pertinaks platformunu yaptım...

bundan sonrası işler biras hızlandı...

ledler 3-3.5V ve araçtan 13.5V geldiği için 4 tane ledi seri bağlayıp uçlarına 100ohm direnç ekleyip hepsini paralel bağladım...
çok ince ve sabır gerektiren bir kaç saatten sonra hemen denedim ve sonuç inanılmas şık oldu ztn ikinci bi hayalkırıklığını bu kadar emekten sonra ve zamandan sora kaldıramasdım açıkçası

gelelim karşımısa çıkan bir milyon sorundan birkaçına daha..
arabamın elektroniği park lambalarına son derece güsel bir şekilde 13.5V DC sabit bir şekilde gönderiyor fakat fren lambasına ampul takılıyken frene basmazken 6.5V DC frene basınca 13.5V DC veriyor. fakat ampulu söktüğümüz takdirde 5.5V AC geliyor ve hepimiz mal mal bakıyoruz

anlaşılan kadarıyla beyin bir ampul istiyor.. bisde gidiyoruz oldukça güçlü bir seramik 160ohm direnç koyuyoruz ve beyni kandırıyoruz

ardından frenlerin 6.5V ile az 13.5V ileçok yanmasını değil sadece frene basıldığı zmn yani sadece 13.5V geldiği zmn yanmasını istiyoruz o yüsden gidiyoruz bir de 12V role koyuyoruz bu arkadaş da sadece 12 ve üstü Voltta akım geçiriyo bunu da hallediyoruz..

daha sonra sinyal ampulünü söktüğümüz zmn yerine led koyduğumz da sinyaller artık deligibi çok sıkı aralıklarda sönüp yanıyor... bununda ampul olmadığı için çok kolay dolup boşaldığını çakıoruz fakat daha güsel gözüktüğü için ellemiyorumm

bilimum ufak tefek bin tane sorunu atlattıktan sora inanılmas güsellikte bir şekle sahip led stoplarımız elimizde duruyor...

wol_error.gif
Resim küçültülmüştür. Orjinal boyutu için tıklayın. Resmin orjinal ölçüsü 1024x768. kaynak: www.sanalda1numara.com
005.jpg

wol_error.gif
Resim küçültülmüştür. Orjinal boyutu için tıklayın. Resmin orjinal ölçüsü 1024x768. kaynak: www.sanalda1numara.com
007.jpg

wol_error.gif
008.jpg

wol_error.gif
013.jpg

http://www.sanalda1numara.com
019.jpg

wol_error.gif
020.jpg

wol_error.gif
021.jpg

wol_error.gif
022.jpg

wol_error.gif
Resim küçültülmüştür. Orjinal boyutu için tıklayın. Resmin orjinal ölçüsü 640x480. kaynak: www.sanalda1numara.com
023.jpg

NOT :ALINTIDIR

cagy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama güzel olmus farlar yaaa :)

erman54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et