Opel corsa d led aydınlatma sorunu

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba bayadır Türkiyede yoktum. Gelirken çinden led park ampulleriden getirdim. Birkaç çeşit var. Çünkü buradan aldıklarım parklara ve plaka aydınlatmasına takınca göz kırpmaya başladı. İçeride ise tek ampul çalışıyor fakar ikinciyi takınca 10 amper sigorta atıyor. Osram Philips vs.hepsini denedim. Aynı şekilde çinlilerde olmadı. Bu arızayı nasıl giderebilirim?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çakar yapmaması için ampul üzerindeki devre fazla akım mı çekiyor yada ampullerin birinde kısadevre mi var ölçü aletiyle ölçülmeli

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Çakar yapmaması için ampul üzerindeki devre fazla akım mı çekiyor yada ampullerin birinde kısadevre mi var ölçü aletiyle ölçülmeli

Ölçüme işini nasıl yapabilirim işin kötü tarafı plakaya taktıklarım kapılar kilitlense dahi çakmaya devam ediyor

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçeride dediğin nereye takınca sigorta atıyor? Takarken ampul yuvasında kısadevreye sebep oluyorsun sanırım.farklı ampul ile dene atacakmı.yada yerlerini değiştir

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
İçeride dediğin nereye takınca sigorta atıyor? Takarken ampul yuvasında kısadevreye sebep oluyorsun sanırım.farklı ampul ile dene atacakmı.yada yerlerini değiştir

Tavan aydınlatması ampulü takarken değil ikinciyi takınca hepsi sönüyor sonra yavaş yavaş karartma moduna geçince sigorta atıyor

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İkinciyi? Yani okuma lambasımı nedir bu.herneyse bu takılan yerin ampul ayakları eğilmiş olabilir.sadece oraya normal t10 ampul tak bakalım atacakmı yine

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
İkinciyi? Yani okuma lambasımı nedir bu.herneyse bu takılan yerin ampul ayakları eğilmiş olabilir.sadece oraya normal t10 ampul tak bakalım atacakmı yine

Corsalarda tavan lambası arkada iki önce 2 olarak var t10 tip akkorda atma yapmıyor ledde yapıyor

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsalarda tavan lambası arkada iki önce 2 olarak var t10 tip akkorda atma yapmıyor ledde yapıyor

Bende opel astra H da denedim aynı sorun var Led lambaların çalışma prensibi farklı sizin arabanızda sorun yok ve fazla zorlamayın derim . Bagaj lambası olarak taktığım bir adet led en ucuzundan pır pır yaptı daha sonrasında alimnium soğutmalı taktım içersinde eletronik ufak bir devre var hiç bir sorun yapmadı çalışıyor. İç aydınlatmadan vaz geçtim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bende opel astra H da denedim aynı sorun var Led lambaların çalışma prensibi farklı sizin arabanızda sorun yok ve fazla zorlamayın derim . Bagaj lambası olarak taktığım bir adet led en ucuzundan pır pır yaptı daha sonrasında alimnium soğutmalı taktım içersinde eletronik ufak bir devre var hiç bir sorun yapmadı çalışıyor. İç aydınlatmadan vaz geçtim.

Düzeltmenin yolu var mıdır acaba

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
PLakaların birini led birini normal lamba yapınca sorun olmuyor hatta kapılar kilitliyken kısık yanan ledler o zaman hiç yanmıyor