OPEL CORSA D hararet,lpg,kalorifer sorunu

osman01

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aracım Opel Corsa D 1.2 benzin&lpg Aracımda kısa süredir bir problem var öncelikle araç tüpe çok geç geçiyor 20-30 dk gibi kalorifer soğuk üflüyor bir türlü ısınmıyor ayrıca hava ve araba soğuk olmasına rağmen deli gibi fan çalıştırıyordu bu günde aracım birden hararet yaptı stop etiğimde aracın su kaynattığını fark ettim konuyla ilgili kişilerden yardım rica ediyorum ?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Osman bey ilk yazdığınız tüpe geç geçme ve kalorifer soğuk üfleme problemi bana termostat sorunu gibi geldi. Su kaynatma konusuda termostat ile bağlantılı olabilir inş. conta yakmamışsınızdır. Aracınızı yetenekli bir ustaya acilen göstermenizde fayda var...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Su sistemine baktir ustad termostat açmıyor olabilir ve tüpe de geçmiyor sa su bir şekilde dönmüyor demektir peteğe su giriş çıkışlarına bir bak elinle ve radyator tam ısınıyormu bu şekilde kullanma fazla conta kolay kolay yanmaz opelde ama ihtimal borularda tıkanıklık olabilir sadece hararet yapsa termostat deriz ama demekki farkli bir yerde sorun var tüpede geçmiyor bu su tesisatına göz at boruların hepsini elinle tek tek kontrol et ısınıyormu

berhanbay

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aracım Opel Corsa D 1.2 benzin&lpg Aracımda kısa süredir bir problem var öncelikle araç tüpe çok geç geçiyor 20-30 dk gibi kalorifer soğuk üflüyor bir türlü ısınmıyor ayrıca hava ve araba soğuk olmasına rağmen deli gibi fan çalıştırıyordu bu günde aracım birden hararet yaptı stop etiğimde aracın su kaynattığını fark ettim konuyla ilgili kişilerden yardım rica ediyorum ?
Merhaba üstad termostat veya devirdaim pompanda sorun olabilir, yedek su deposuna gelen ince geri dönüş horumunu çek su iyi geliyor mu kontrol et , devirdaim pompası kanatları kırık ise araç suyu döndürmüyordur ve kalorifer soğuk üfler ve lpg dende su dönmez..

• Beğen
Tepkiler: Kaan.