Opel corsa D gaz pedalının kitlenmesi

Acemicorsa

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
Aracım 2013 model opel corsa otomatik vitestir.
Aracım son iki ayda iki seferdir seyir halindeyken arıza işareti yanıp gaz pedalı işlevini yitiriyor. Aracı stop edip anahtarı çıkarıp sonra tekrar aracı çalıştırdığım zaman arıza sona eriyor.
Bu önemli bir sorun mudur. Ne yapmam gerekiyor. Eğer baktırmak istersem Normal tamirciye mi gideyim yoksa servise mi götüreyim

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı promlem bendede olmuştu corsa d 1.3 ctdi hatta çok zor durumda bıraktığı anlarda oluyordu örneğin sollamaya çıkınca anıden gaz kesip devir düşmeler kala kalıyordum arıza tesbiti yaptırdırdığmda gaz pozizyon sensörü arızası çıktı arızayı sildik ilerleyen zamanlarda sonra yine aynı arıza kontak aç kapa düzeliyor sonra yine ayni e ne olcak bu ne yapmak gerekiyor dediğimde beyinde arıza var dedi tamir olması gerekmiş çok masraflı bende madem gaz pozizyon sensörü beyni tamire göndermeden şu gaz pedalına bi bakım dedim tek vida tutuyor hemen sökü verdim sensör pedalla bütünleşik içinde bi yay mekanızması var sensörle çift taraflı temas haglinde bi tanesi yedek olsa gerek okuyucunun içini dikkatlı bi şekilde açtım ufaktan bi temizledim olursa olur olmazsa battı balık yan gider dedim sonra topladım sönsörü ama o gün büğündür 2 yıl olcak dahada sıkıntı çıkarmadı. Bence arıza tesbiti yaptır duruma baksınlar belki basit başka bi problemdir değilse en son çare düşünürsün elin yatkınsa elektronik parça çünkü