Opel corsa d conta yakmasi ve hararet

Eray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi aksamlar arkadaslar 2007 corsa d 1.2 lpg li aracim gecen hafta su borusunun patlamasi nedeniyle conta yakti ozel serviste yaptirdim fakat icime bir turlu sinmedi olaydan etkilenmis olmam gerek surekli gozum hararet lambasinda :) aracla is yerine gidip geliyorum is yerine geldigimde kaputu acip hortumu sikiyorum sismis duruyor aksama is cikisinda yumusamis oluyor bu normalmidir

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi aksamlar arkadaslar 2007 corsa d 1.2 lpg li aracim gecen hafta su borusunun patlamasi nedeniyle conta yakti ozel serviste yaptirdim fakat icime bir turlu sinmedi olaydan etkilenmis olmam gerek surekli gozum hararet lambasinda :) aracla is yerine gidip geliyorum is yerine geldigimde kaputu acip hortumu sikiyorum sismis duruyor aksama is cikisinda yumusamis oluyor bu normalmidir

İyi akşamlar araç soğukken radyatör kapağını açın hava yapmış ise atar. Genleşme kabının orta seviyesinde olacak antifirzli sivi soğukken

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sıcakken şişmesi bir miktar şişmesi normaldir. fazlası kapaktan tahliye olur eğer kapak sağlamsa. su kabının kapağınıda yenileyin içiniz rahat olsun. ayrıca sistemde en az iki litre antfriz olduğundan emin olun. geçmiş olsun

Eray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tsk ederim arkadaslar... bisey farkettim egzozdan su geliyor damla damla galiba contabyine yandi

Eray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diyelimki aracim conta yakti usta benden tekrar para istiyecek mi isterse ne yapmaliyim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Diyelimki aracim conta yakti usta benden tekrar para istiyecek mi isterse ne yapmaliyim

İstememesi lazım. Conta yanığı nedeniyle onarımı yapan usta, iş bitiminde gerekli yerlerin kontrolünü yapması gerekir.
Motor sıcakken termostatın bağlı olduğu hortum sertse termostat açmıyor, bozuk demektir (ustaların bu tür onarımlardan sonra termostatı açıp açmadığını mutlaka kontrol etmesi gerekir)

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
termostat açmasa sıcak yaz ayında ben tekrar hararet yapacağını düşünüyorum ama bence sizin aracınız normal. egzozdan gelen su ile ilgili de her ustanın farklı yorumu var. kimisi motor çok sağlam ondan der kimisi sıkıntı var der. ama ben sıfır arabadan su geldiğini de gördüm. bence tamamen egzoz sistemi ile alakalı. oradaki sıcak-soğuk ilişkisi bence. Hararet belirli bir noktada sabit kalıyorsa korkmayın sıkıntı yoktur.

Eray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tsk ederim arkadaslar... aracin silindir kapagi catlakmis en uygun 1500 liraya bulabildim tanidiginiz yada daha ucuz bulabilecegim bir yer varmidir birde tamirinden soz ettiler tamir fiyatida 800 1000 arasi dediler yardimci olabilirmisiniz

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle tamir yoluna gitmeyin Ankara da cikmacilara bakabilirsiniz

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi