Opel Corsa D Amortisör Üst Takozu

Acarx

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, 3 yılldır 2007 Corsa sahibiyim aracı aldıktan 1 yıl sonra Üst Takoz değiştirildi(sola çekme yaptığı için) herneyse sorunumuz düzeldi.

Aradan 1 yıl daha geçti bu seferde lıklık sesler gelmekteydi yine aynı şekilde üst takoz amortisor z rotu değişti(takım olarak)

Ve şimdi ise 1 yıl neredeyse olmadı yine o lıkırtı gelmeye başladı sol önden servise gidip sorduğumda "abi z rotlar gitmiş üst takozların değişmesi gerekiyor, değiştirmezsek eğer takozları amortisorlere zarar verebilir" dedi.

İllallah ettim anlayacağınız şu ön takımdan yollarda o kadar bozuk değil ve çok dikkatli kullanırım kasisler vb yerlerde.

Sadede gelecek olursam nedir bu üst takozun benle alıpveremediği acaba yansanayi vs bir parça olduğundanmı bu kadar sıkıntı çıkarıyor yoksa başka bir espirisimi var?

Saygılar, iyi forumlar.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Corsa d kasalarda ses yapsa da yapmasa da, degismesine ragmen kisa surede takozlarin bosluk yapmasina cok rastladim. Yan sanayi fiyatina Ruville marka var degisecekse bu marka ile degistirin derim.

Tapatalk Pro

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Yan sanayiilerin tamamına yakınını denedim. Amortisör takozunda yan sanayii almak büyük hata. Originali 5-6 sene gidiyorsa, yan sanayii maksimum 1.5 sene gördüm.

Acarx

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
İlk takozları bizzat kendim orijinal aldım, diğer 2 sininde orijinal olduğunu söyledi servis.
Olmadı usta değiştireceğiz başka çare yok gibi...