Opel corsa d amartisör sorunu

Hlkkrc44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haziran ayında aracımı sanayide bi abimizin yerimde bakım yaptırdım.Amartisörleri değiştiğim gün takılan amartisörler test sürüşünde ses çıkardığı için yapılan testte bozuk olduğu anlaşıldı dedilerki monreo amartisör takalım orjinal opel amartisörüdür onu takalım dedi dedim tamam ama 300 lira fark var şuan takılan amartisörde bozuk olduğu anlaşıldı bugün götürdüğmde şimdide diyolarki orjinal yetkili serviste takılan opel amartisörü takalım çıkardığımızda daha aynı marka monreo takarsak yine aynısı olcak diyo ama orjinal amartisör 850 tl takım benim monreoyu 450 ye taktırdım.
Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar aracımı çok seviyorum ama bu sorun çok ses çıkartıyor

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ses Amortisör sesi mi? Takoz sesi mi? Sesi tarif eder misiniz?

Hlkkrc44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sesi ancak şöyle anlatabilirim.İstanbul pendik bölgesinde oturuyorum ve pendik köprüsününün üstüne çıktığımda yol tırtıklı bir biçimde ve bu sırada luk luk diye ses çıkarıyor sağ teker tarafından.Okulumdan evime dönerken yine aynı köprüden e-5e inerken viraj dönüyorum sağ teker tarafından bir parça kırılmış gibi sanki birbirine çarpar gibi tok tok tok diye ses çıkarıyor.20 km civarında yol yaptığımda ise frene bastığımda yavaşlamak üzereyken birşeyler sıkışıyormuş gibi ses çıkarıyor. Tamirciye bunu anlattığımda takoz yapar bunu ama amartisörde yapar diyor kitlemeyemi çalışıyor ne yaptığını anlıyamadım.
Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürlerimi sunuyorum tüm foruma.

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aynı sorunu yaşıyorum,tavsiyem orjinal kullanın,yan sanayi tüm amortisörler kötü demiyorum fakat orjinal alın bir kere masraf edin.

Hlkkrc44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Monreo amartisör dediklerine göre orjinal aldıklarında bile içinden monreo çıkabiliyormuş.400 TL üzerine verip tekrar orjinal almamı istiyorlar işçilik hariç

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Monreo amartisör dediklerine göre orjinal aldıklarında bile içinden monreo çıkabiliyormuş.400 TL üzerine verip tekrar orjinal almamı istiyorlar işçilik hariç

Takoz sorununa benziyor. Pendik/Kartal sanayiisinde amortisörcü Murat mıydı ne vardı. Onunla bir tecrübe edip, ses kaynağından emin olun bence.

serkanzenger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Takoz sorununa benziyor. Pendik/Kartal sanayiisinde amortisörcü Murat mıydı ne vardı. Onunla bir tecrübe edip, ses kaynağından emin olun bence.
Bencede farklı bir yere gösterin takoz ve rulman san olma ihtimali yüksek

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi