opel corsa d 1.3 dizel 75hp şıkırtı ve yakıt artışı

mertcan.jpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar,
3 ay önce aracımda şıkırtı sebebiyle 4 enjektör sıfır taktırdım. enjektörler değiştiğinden bu yana araçta siyah duman , belirgin bir yakıt artışı ve 1000 ile 2500 devirleri arasında gelen bir tıkırtı olmaya başladı. 1 depo ile 500-550 km arası gidiyor aracım. pompacıya gidiyorum herşey normal diyor başından sağıyor insanı. yardımınızı rica ediyorum.. herkese teşekkürler....

Astrah28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar,
3 ay önce aracımda şıkırtı sebebiyle 4 enjektör sıfır taktırdım. enjektörler değiştiğinden bu yana araçta siyah duman , belirgin bir yakıt artışı ve 1000 ile 2500 devirleri arasında gelen bir tıkırtı olmaya başladı. 1 depo ile 500-550 km arası gidiyor aracım. pompacıya gidiyorum herşey normal diyor başından sağıyor insanı. yardımınızı rica ediyorum.. herkese teşekkürler....
Enjektör değişimi sırasında. Yeni enjektörlerin çalışma voltajları aracın beyninden programlarımı. Başka bir sebep yok gibi duruyor. Enjektör değişimi sonrası oluşması buna işaret.

mertcan.jpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kodlama programlama ayarlama gibi hiçbirşey yapılmadı araca.bende buna bağlıyorum ne yazık ki.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde turbo emis hortumunu kontrol ettir. Çatlak olabilir. Hava debimetresi ve motor ısı sensöründe de ihtimal.

mertcan.jpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Duymadan Tıkırdı ile ilgili birşey demek zor. Durdugu yerde gaza basınca yoğun Siyah duman büyük olasılıkla turbo hortumundan.

mesela durduğu yerde gaza basınca siyah duman geliyor. ama 1500/2000 devirleri arasında sabit gaz halinde araç lıkır lıkır çalışıyor.

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
mesela durduğu yerde gaza basınca siyah duman geliyor. ama 1500/2000 devirleri arasında sabit gaz halinde araç lıkır lıkır çalışıyor.

durduğu yerde gazlayınca biraz duman atar anlık, fazla kafaya takılacak birşey değil, hava debimetre, egr, manifold kirliliği bunların hepsi sebep olabilir dumana (başkaca da sebepler de olabilir tabi) temizletme yoluna gidebilirsiniz. Sesi tahmin etmek zor, çat çat çat gibi birşeyse şarj dinamo kasnağı ihtimal dahilinde, v kayışının dolaştğığ aksamlar kontrol edilebilir (gergi kayış bilyası, devirdaim pompasının ki vb.). Triger zinciri o derece duyulur mu bilemiyorum, ben ses barizleşmeden değişmiştim, trigerinizi de bir dinletin ustanıza.

mertcan.jpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durduğu yerde gazlayınca biraz duman atar anlık, fazla kafaya takılacak birşey değil, hava debimetre, egr, manifold kirliliği bunların hepsi sebep olabilir dumana (başkaca da sebepler de olabilir tabi) temizletme yoluna gidebilirsiniz. Sesi tahmin etmek zor, çat çat çat gibi birşeyse şarj dinamo kasnağı ihtimal dahilinde, v kayışının dolaştğığ aksamlar kontrol edilebilir (gergi kayış bilyası, devirdaim pompasının ki vb.). Triger zinciri o derece duyulur mu bilemiyorum, ben ses barizleşmeden değişmiştim, trigerinizi de bir dinletin ustanıza.

kontrol ettirecem en kısa zamanda. çok teşekkür ederim :)