Opel Corsa D 1.3 CDTI Sorular Sorular

EgeErbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bundan 1 ay önce 2007 model D kasa bir 2. el Corsa aldım. Çok memnunum ancak bazı sorularım var. Bazı kaynaklardan bilgiler toplamaya çalıştım ancak her kafadan ayrı bir ses çıktığı da olmuyor değil. Ben de şansımı bir de opelcilere ve corsacılara sorarak ariyim dedim. Genel olarak sorularım şunlar:

1-) Yokuş aşağı eğimli yoldan inerken yüksek vitese takmak mı yakıt tasarrufu sağlar yoksa boşa atmak mı?

2-) Turbonun yağlanması için aracı çalıştırdığımızda gaza basmadan 30 saniye beklemek yeterli midir? Aracı stop etmeden önce de gaza basmadan beklemek gerekir mi? Ola ki acelemiz var ve çalıştırdıktan sonra beklemedik nasıl bir hasar veririz?

3-) Ana konsoldaki kilit tuşunun yanındaki hava yastığı falan olan tuş ne işe yarar?

Bu sorulara ayrıntılı cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- yüksek vitesle ininiz
2- dikkat ettiğiniz sürece sizin yararınıza olur gaza basmamanızı öneririm
3- Yolcu hava yastığını iptal etme tuşu

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her ne kadar aşağıda belirtilmiş olan kurallarla alakanız olmasada kısa ve net cevabınız verilmiştir.

FORUM KURALLARI

01- opelim.net'e üye olan kullanıcıların kayıt olurken verdikleri e-mail adreslerinde mutlaka ad ve soyad geçmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelikleri iptal edilecektir. Daha sonradan e-mail düzenlemesi yapan kullanıcılar, eğer e-mail adresleri belirtilen kritere uymuyorsa üyeliği silinecektir... opelim.net'e üye olan kullanıcılar, kendini ÜYE ARŞİVİ başlığı altında tanıtmak zorundadır. Aksi takdirde açtığı konular ve mesajlar silinecek gerekirse kullanıcıya uyarı verilecektir. Forumda yazılan mesajlardan, tamamen mesaj sahibi sorumludur. Şahısların yazdıkları mesaj ve yorumlardan dolayı www.opelim.net hiçbir sorumluluk kabul etmez.

10- Yeni bir başlık açmadan önce, forum sayfasının üst kısmında yer alan “Arama” düğmesine basarak eski konularda o başlığın olup olmadığı taranmalı, eğer açılması düşünülen başlık veya benzeri yoksa yeni başlık açılmalıdır. Bu konuda tekrar tekrar aynı hatayı yapan kullanıcı uyarılacaktır.

EgeErbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her ne kadar aşağıda belirtilmiş olan kurallarla alakanız olmasada kısa ve net cevabınız verilmiştir.

FORUM KURALLARI

01- opelim.net'e üye olan kullanıcıların kayıt olurken verdikleri e-mail adreslerinde mutlaka ad ve soyad geçmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelikleri iptal edilecektir. Daha sonradan e-mail düzenlemesi yapan kullanıcılar, eğer e-mail adresleri belirtilen kritere uymuyorsa üyeliği silinecektir... opelim.net'e üye olan kullanıcılar, kendini ÜYE ARŞİVİ başlığı altında tanıtmak zorundadır. Aksi takdirde açtığı konular ve mesajlar silinecek gerekirse kullanıcıya uyarı verilecektir. Forumda yazılan mesajlardan, tamamen mesaj sahibi sorumludur. Şahısların yazdıkları mesaj ve yorumlardan dolayı www.opelim.net hiçbir sorumluluk kabul etmez.

10- Yeni bir başlık açmadan önce, forum sayfasının üst kısmında yer alan “Arama” düğmesine basarak eski konularda o başlığın olup olmadığı taranmalı, eğer açılması düşünülen başlık veya benzeri yoksa yeni başlık açılmalıdır. Bu konuda tekrar tekrar aynı hatayı yapan kullanıcı uyarılacaktır.

Kuralları okudum. Üye Arşivi konusunda hatalıyım kusura bakmayın ancak arama yapıp bu konuyu açtım. O yüzden 2. kurala uyarak bu konuyu açtım saygılar

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben teşekkür ederim dikkatiniz için.Benim için asıl önemli olan kendinizi tanıtmanızdı çünkü kimsiniz neredensiniz size nasıl hitap edicez herşey o ilk konuda saklı :)

Arama olayınıda aslında eklemeyecektim ekleme sebebim bu boşa atma konusu çok geçti hatta videolar bile eklendi
Büyük viteste anlık yakıt tüketimi 0 gösterirken boşa attığınızda 0.4 ile 0.9 arasında bir değer gösterir.

Aramıza hoşgeldiniz aracınızı güle güle kullanın..

EgeErbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. Doğru söylüyorsunuz tanışmak önemli.Ve haklısınız yakıt tüketimiyle ilgili olarak diğer özellilkle bir üyenin 30 40 maddelik tasarruf konusu çok işime yaradı ama bu tuşla ilgili soruyla onu da soriyim dedim emin olmak için