Opel Corsa D 1.3 cdti Euro5 Motor Triger Değişim Km’si sorunsalı ?

Sindomam

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Cümleten Selamun Aleyküm 1.3 cdti Corsa arıcının triger değişim km’sini merak ediyorum kimi değişim zamanı gelmiş diyor kimi ses yoksa değişime gerek yok diyor kimi 160binde değişir diyor. Zincirli olduğunu biliyorum fakat net bilgi sahibi olan varsa bilgi vermesini rica ediyorum.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Net bişey yok bakımı iyi ise zincirlidir değişimi çok uzun vadede olur ama yok rahat edeyim diyorsan 200 bin yada ses geliyorsa değiştir

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Cümleten Selamun Aleyküm 1.3 cdti Corsa arıcının triger değişim km’sini merak ediyorum kimi değişim zamanı gelmiş diyor kimi ses yoksa değişime gerek yok diyor kimi 160binde değişir diyor. Zincirli olduğunu biliyorum fakat net bilgi sahibi olan varsa bilgi vermesini rica ediyorum.
Benim aracın 100 bin kmde değiştirdiğimde gergi sondaydı. Bence riske atmayın. Zincir setininde gm alın. Pahallı gelirse ina marka üretiyor gmye onu alabilirsiniz. Fpt alırsanız eğer değişim periyordu 60 ila 90bin arası fiatların aynı kayış gibi

jac0b0

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ben 400 binde zincir sesi gelmesiyle değiştirdim eski sahibi ne zaman değiştirdi bilmiyorum, zincir sesi gelmiyorsa bence değiştirme boşuna çünkü yan kapak, karter vs sökülüyor hiç yoktan masraf çıkabilir, benimkinde karteri sökerken çürüyen egzoz bağlantısı kopmuştu mesela.
özet: ses gelmiyorsa değiştirme
not: triger zincir değişirken devirdaim, ön krank keçe gibi parçaları da değiştirin mutlaka yoksa 100-200 liralık parçadan dolayı bir daha yan kapak açmak zorunda kalıp daha fazla işçilik ödersiniz.

Sindomam

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar öncelikle zaman ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim, ses konusunda kendi kanaatim ses yok ustaların bir kısmı yok diyor bi kısmı ince ses var diyor, benim asıl şikayetim araç aldığımdan beri gec marş alıyor gibiydi sanki biraz uzun çeviriyor, soğuklarda araç sarsıntılı çalışıyor, bunun için baktırdığımdan tirgeri geren yada sıkan ( tam ismini bilmiyorum ) keplerde boşluk var dendi buda zincir uzaması yaptığı için yapar dendiğinden değişmek gerekir mi onu merak ediyorum.

jac0b0

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bende de geç marş alma vardı, marş otomatiği değişimi + şarj dinamosu kömür değişimi yaptım düzeldi, triger ile alakası olduğunu düşünmüyorum ama bu işlemden bir kaç gün sonra trigere götürmüştüm zaten şimdi tam emin olamadım.
bence önce bir marş otomatiğine baktırın.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Triger değişimini erteleme motor yaptırır. Artan maliyetlerle değişim en iyisi

Ustada kilitleme varsa motorun üstünü kilitleyip kranktan çevirin mutlaka dönecektir zincir uzadığı için. Ustada kilitleme yoksa sakın trigeri orda değiştirmeyin

Sindomam

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Triger değişimini erteleme motor yaptırır. Artan maliyetlerle değişim en iyisi

Ustada kilitleme varsa motorun üstünü kilitleyip kranktan çevirin mutlaka dönecektir zincir uzadığı için. Ustada kilitleme yoksa sakın trigeri orda değiştirmeyin
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim kontrol ettiricem dediğiniz şekilde.

Sindomam

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
bende de geç marş alma vardı, marş otomatiği değişimi + şarj dinamosu kömür değişimi yaptım düzeldi, triger ile alakası olduğunu düşünmüyorum ama bu işlemden bir kaç gün sonra trigere götürmüştüm zaten şimdi tam emin olamadım.
bence önce bir marş otomatiğine baktırın.
Bende emin olamıyorum en kötü marş kömür ve otomatiğini yeniletip denicem bakalım nasıl fark edecek