Opel Corsa C Orta Konsol Ve Logo Altı Karbonfiber Folyo Kaplama

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bu arada söylemeyi unuttum işçiliğine hayran kaldım. o derin ve kıvrımlı yerlere nasıl indirdin o carbonu? helal olsun....

Armin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz önce denedim,konsolun 2 ufak parçasına,ilk deneyim ama önerim şudur ki;düz zemin de sıkıntı yok direk yapisiyor ama kıvrım ve köşeleri yaparkan ısıtarak yapın,bu şekilde folyo esniyor ve istediğiniz şekli alıyor,sonrası sizin el becerinize kalmış.kolay gelsin herkese

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
ısıtmadan folyolamak çokçok zor zaten. düz zeminde bile yapıştırdıktan sonra ısıtmanız gerekir. altındaki yapışkan eriyip malzemeye sıkıca tutunsun diye.

CorsaBoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada söylemeyi unuttum işçiliğine hayran kaldım. o derin ve kıvrımlı yerlere nasıl indirdin o carbonu? helal olsun....

hocam eyvallah sagolasın guzel yorumun ıcın :) sen hatırlatmısken ben de soyleyeyım arkadasın dedıgı gıbı ısıtmadan çok zor yalnız 2 kere hata yapma sansınız var yoksa kopuyor veya seklı bozuluyor folyonun nasıl yaptıgıma gelınce soyle acıklayabılırım folyoyu cısımden bıraz buyuk kesın yapacagınız kısmın dısarıya bakan ucunu yere yapıstırın ve kalkmaması ıcın ayagınızın parmagıyla bastırın (bir kısmını ) yada ıkı kısı ıle yapılacaksa bır arkadas ucundan tutabılır durması ıcın . ısıtın hamur konumuna gelıyor neredeyse 10 sanıye tutunca fon makınesını ve gerdırerek cekın ve bez veya havlu ıle folyonun kıvrımlı yuzeyıne ılerı gerı sag sol yada kıvrımın seklı nasılsa bastırarak devam edın ustune yapısmasını saglayın kıvrımlarda benım yolum bu arkadaslar :)

CorsaBoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz önce denedim,konsolun 2 ufak parçasına,ilk deneyim ama önerim şudur ki;düz zemin de sıkıntı yok direk yapisiyor ama kıvrım ve köşeleri yaparkan ısıtarak yapın,bu şekilde folyo esniyor ve istediğiniz şekli alıyor,sonrası sizin el becerinize kalmış.kolay gelsin herkese

folyonun altına sabunlu su sıktınızmı ? ben sıkmadan yapmıstım cam fılmı gıbı sabunlu suya gelmıyor cok zorlasıyor ısınız folyoda

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et

CorsaBoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkurler resımer ıcın bende kaplayacaktım logo ve kaputu sımdıde tavanı aklıma soktun kardesım :D ne kadara maloldu folyo ?

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
150-200TL civarında tutuyor malzeme.