Opel Corsa C için Lastik Seçimi

cagrireis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar;

2003 model Opel Corsa 1.4 Elegance C serisi bir araca sahibim. Aracıma 4 adet yeni lastik almayı düşünüyorum aracımın lastik ebatları 175/65R14 82T iki lastik arasında kaldım ;

1) Michelin Energy Saver 175/65R14 82T
2) Bridgestone B250 175/65R14 82T

Sizce hangisini tercih etmeliyim? Bu lastikleri araçlarında kullanan ya da kullanmış olan varmı? Bunların birbirlerine artı ve ya eksi yönleri nelerdir? Ya da sizlerin tavsiyeleri nelerdir? Farklı tavsiye ve önerilere sizlerin engin tecrübeleri ışığında nedenleri ve sebeb'leriyle açığım. Yardım, Öneri ve Tavsiyeleriniz için şimdiden sonsuz teşekkürler...

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bir tavsiyede bulunim, bf goodrich hem fiyatı iyi hemde yumuşak ve çok kaliteli bir lastik, oldukça sessiz, michealen'in yan ürünüde denebilir, aynı ebadı 100 tl taksitli olarak aldık

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
michelin iyidir. bende almadan önce baya tereddütte kalmıştım, yok çok yumuşak şöyle hassas böyle hassas,zamanla sertleşiyo. İNANMA! zaman her lastiği sertleştirir bu doğru. ancak iş balon yapma mevzusuna gelince dur. ben onca çukurdan geçtim yanlışlıkla ve hızım vardı baya balon falan yok. sessiz bir lastik. performansı da iyi. bristone yi bilemem kullanmadım.lastik işinde ucuza kaçmayın derim. can taşıycaksınız!

cagrireis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin gerçekten ucuzunda değilim önemli olan konfor ve kalite, Michelin i tanesi 130 tl den buldum ama tabiki herkesin farklı tecrüberi vardır amaç birbirimize tecrübelerimizi aktararak olabildiğince iyi seçimler yapmak o yüzden farklı tecrübe ve yaşanmışlıklarıda göz önünde bulundurmak istiyorum.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey üretim tarihidir buna da dikkat etmenizi öneririm.

cagrireis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimalle Michelin Energy Saver da karar kılacağım

BK8239

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim fikrim ise bridgestone dan yana hiç bir zaman yumuşak lastik iyi değildir benım kullandıgım araçda da şuan bridgestone var çok memnunum bridgestone dan şaşma derim benım fikrim üstüne lastık yok bence

cagrireis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bridgestone hakkında çok iyi yorumlar almadım aslında direk söylenen çok sert lastiktir. Taksici lastiğidir Michelin den daha fazla km yapar ama konfor 0 , dışarının sesini içeriye taşıyor deniyor.