opel corsa c askı rotundan ses geliyor

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaça değişir bu parça

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır yan sanayi fiyatı

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yakın zamanda değiştirdim. Z rot, viraj askı rotu diye geçiyor. Sanayide delphi marka işçilik dahil 80 vermiştim. Birde değişim yaparken sprey yağlayıcı ile biryerlere baya bi sıkmışlardı ama anlamadım orasını.

Samsung Galaxy S4 Miniden Gönderildi.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ask rotu sorunu direksiyonu cevirirken tıkır tıkır tıkır diye belli bir noktada ses yaparmı ???

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ask rotu sorunu direksiyonu cevirirken tıkır tıkır tıkır diye belli bir noktada ses yaparmı ???

Evet araç dururken direksiyon sağa-sola çevirlince ilk anda tak-tuk-tık sesi gelir. Yürürkende düşük hızlarda kasislerde, çukurlarda önden tıkırtı eksik olmaz. Bu sesin aynısını direksiyon kutusuda yaparmış ama aracı lifte alıp Z rotlarına bakılınca zaten anlaşılır.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam sagolun bi ara yaptırcam zaten şehir ici cok hız yapmıyorum , aralıkda kış lastigi taktırırken değiştirirm olmadı sonucta daha 10 gun oldu ses gelmeye baslayalı.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam sagolun bi ara yaptırcam zaten şehir ici cok hız yapmıyorum , aralıkda kış lastigi taktırırken değiştirirm olmadı sonucta daha 10 gun oldu ses gelmeye baslayalı.

Süre olarak gider ama ses rahatsız edebilir. Zaten arızalı olan Z rotun demir kısmı değil, uç bağlantı yerlerinde burçlar var onlar yıpranıyor. Birde orjinali sanırım plastik ve benim sonradan taktırdığım da plasitk burçlu ama piyasada metal olanlarıda varmış ve fiyatı biraz daha pahalı. Onuda bir sorun derim.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun zrot yada rotil de yok dediler ses hala var
Delircem