Opel Corsa C 1.7 Dti hakkında teknik bilgi

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben silecek motorunun yanına koydum. Sadece + yı uzatmak zorunda kaldım.Seçeceğin yere bağlı birazda

serdaruma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu mazot pompa beyni tam olarak nerdedir abiler, bozulması ısınmasından dolayı yani.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor arka duvarı ile torpido sacı arasındaki boşlukta...
hava filtre hortumunun oradan elini aşağı salladığında belki anlarsın...

serdaruma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava flitre kutusunun içine alınarak hem soguk hava girişi olduğu için bozulması engelleniyormuş, sizce yapayımmı? aracı borc ile aldım zaten birde böyle büyük bir sorun cıkarsa uzun bir süre binemem :(

serdaruma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardım abiler.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
okadarına gerek yok. yarın birgün filitre kutusuna bişey olursa çıkaramzsın uğraşırsın. motorun sol tarafında sigorta kutusu ile motor bloğu arasında boş bir yer var. oraya alıyorlar. hemde panjurdan giren havada serin tutuyor. ben geçen ay aldırdım. 100TL maliyeti var. akşam fotoğraafını çekerim.
bu arada dreksiyon kutusundaki sesi kesmek için sana tornayı önereceklerdir. sakın tornalatma ömrü en fazla 7-8 ay oluyor. tekrar torna yaptırman gerekir. 100TLde torna parasıdır. direk kutunun yenisini al 260TL ye 2 sene garantili kafan ağrımadan bin. benim dilim yandı söyliyeyim dedim.

alidiyebiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.
Corsa c 1.7 kullanıcısıyım, kronik hastalık mazot pompa beyni bozması ve direksiyon kutusu problemleri olan bir araç sanırım, mazot pompa beyninin fiyatı oldukça yüksek fakat bir çözümü illaki bulunmuştur şimdiye kadar, benimde direksiyon kutumdan sesler çok az geliyor ön takımda ömrünü doldurmuş tüm parçaları değiştirdim, onunda çözümü sanırım mümkünmüş, iki sorum içinde yardımlarınızı bekliyorum.

hocam ayni aracatan bendede var, mars motoru nerde acaba bu aracta yerini bulamadim ben

zannederims

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı motorun astra sı var bende arabaya yüklenince kesiklik yapıyor mu o na dikkat et

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.
Corsa c 1.7 kullanıcısıyım, kronik hastalık mazot pompa beyni bozması ve direksiyon kutusu problemleri olan bir araç sanırım, mazot pompa beyninin fiyatı oldukça yüksek fakat bir çözümü illaki bulunmuştur şimdiye kadar, benimde direksiyon kutumdan sesler çok az geliyor ön takımda ömrünü doldurmuş tüm parçaları değiştirdim, onunda çözümü sanırım mümkünmüş, iki sorum içinde yardımlarınızı bekliyorum.

ben direksyon kutusunu değiştirdim bir tıkırtı yine var direksiyoncu eps sisteminde arıza var dedi ama tıkırtının ondan olup olmadığınıda bilmiyorum. tüm arkadaşlara tavsiyem önceki sahiplerinin eskitip sağından solundan ses gelir hale getirdiği arabayla fazla uğraşmayın yürür gideri iyi güvenliği tehlikeye atmıyorsa sesleri aramanın sonu gelmiyor sonuç zaman ve para kaybı. corsa 1.7 dti cilere selam.