Opel Corsa B Motorsan Gelen Ses

salihads

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar,

Benim 1999 model opel corsa swing 1.2 16v lpg li aracım var. yaklaşık 3 yıl oldu alalı sorunsuzda kullanıyordum. Yalnız 15 gündür bazen motordan tıkır tıkır zincir sesi geliyor. Geçenlerde anamurdan karamana giderken sertavul geçidinde bu tıkırtıyı yaptı gaz verdikçe çoğalıp gazı kestikçe azalan bi tıkırtı. ancak daha sonra kendiliğinden kesildi. Ondan sonra yaklaşık 750 km yol yaptım nevşehire gidip dönenerken Niğde de düz yolda giderken yine bu hatayı yaptığında opel özel servisine gittim yağlama ile alakalı bi sıkıntı olduğunu söylediler ve yağımın çok kötü olduğunu söylediler yağımı ve yağ filtremi değiştirdiler. Oradan ayrıldıktan sonra yaklaşık 500 km yol yaptım hiçbir sıkıntı olmadı ama cumartesi anamurden 50 km yükseklikte bulunan yaylaya giderken(yokuş çıkarken) aynı hatayı yine yaptı anamurdaki ustamla görüştüğümde arabayı bi yarım saat soğut sesi kesecektir dedi yarım saat bekledim ancak geçmedi bende geri dönüp yokuş aşağı bi süre gittikten sonra sesi kesti. Usta karterde pislik olabileceğini onunda yokuş çıkarken tıkanıklık yapıp üst yağlamayı zayıf yapmasından kaynaklandığını söyledi. bu günde karteri temizlediler ancak bekledikleri bir torkunun çıkmadığını söylediler ve sorunu bulamadık dediler. Hafta sonu 1000 km lik bi yola çıkacağım. Acaba bu sorundan başına gelmiş olan arkadaşlar varmı veya bi çözüm önerisi olan arkadaşlar varsa yardım ederlerse çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
V kayışın son demlerini yaşıyor olabilir diyorum ben. Çekişte falan bir sorun yoksa kayışın gerginliğini ve yapısını bir kontrol ettir. Triger diyeceğim ama triger bu kadar ses yapmıyor.

salihads

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın çekişinde felan hiçbir sorun yok sadece o ses sadece kafa karıştıran sonradan kendiliğinden geçmesi.