Opel corsa 99 gls otomatİk vites sıkıntısı

abugurlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SelaminaleykÜm arkadaŞlar abİler ben 99 otomatik opel corsa b 1.4 gls model araca sahİp bİr ÖĞrenciyim sorunumu İnŞallah sonuca varir aracimi calistirirken marŞ almiyor vİtesle oynuyorum n ye fİlan getİrİyorum calismiyor tekrar p ye getİrİyorum bu bÖyle devam edİyor ta kİ Çalisana kadar vİtes heralde tam yerine oturmadigi İÇİn bİr sikinti dİye dÜŞÜnÜyorum..araÇ hareket halinde İÇen vİtes geÇİŞlerİnde hİÇ bİr sikinti yok...bunun ÇÖzÜmÜ vİtes kutusunda mi sanzumanda mi veya marŞ motorunda mi deĞerlİ Üyelerİmİzden cevaplarinizi bekliyorum Çok teŞekkÜr edİyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vites geçişlerini sağlayan pozisyon şartelinine baktır. Eğer ayarlı değil ise o zaman araç çalışmaz. ;)

abugurlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bende ondan şüphelenıyorum suan kütahyadayım okulda cuma günü hayırlısıyla bi sanayi yolu gözüküyor :D :D teşekkür ederim bilgilerinizden dolayı

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ali Bey,öncelikle sorunun otomatik vitesde olduğuna emin olun,yani marşa basma oynama ile değil aynısını vites ile oyanamadan yapın, sorun herşeyde olabilir benzin sensor vs.
Vites posisiyon şalterini kesin sorunun vitesde olduğuna emin olunca söküp temizletin,ama masrafdan önce arıza kodu varmı ona bakın sonra sorunun vitesde olduğuna emin olun böylece çifte masrafa girmeyin.
Arıza kodu okumak için
Sicherungskasten.jpg

10poliger_diagnosestecker.png

bu ikisini bir kablo veya kanca ile birleştirin
Diagnoseschnittstelle.jpg

sonra kontağı çevirin (motor çalışmayacak sırf ışıklar yanacak) şimdi size o arıza lambası yanıp sönerek kod verecek buda sizin arızanız varmı onu gösterecektir altda olduğu gibi kolay gelsin
https://www.youtube.com/watch?v=6AeBh4VDdaU

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
hocam bende ondan şüphelenıyorum suan kütahyadayım okulda cuma günü hayırlısıyla bi sanayi yolu gözüküyor :D :D teşekkür ederim bilgilerinizden dolayı

Şöyle bir deneme yap. Önce aracı N konuma al bas bakalım marj yapacak mı? Birde D konumunda dene eğer iki konumda yapmıyor ise o zaman sorun oradan. ;) yapıyor çalışmıyor ise o zaman sorun başka. Bu söylediğim N konumu için geçerli.

abugurlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgileriniz için teşekkür ederim pazartesi günü ankaraya gidecem kendım suna kütahyada üniversite okuyorum... size şöyle anlatayım araç P de iken arada sırada yapıyor bunu bazen sıkıntı yaşamıyorum ama mesela benzinlikte durdugumda geri çalıstırdıgımda P de iken çalışmıyor N ye alıyorum arada sırada çalısıyor bazen calısmıyor %90 vites kutusunda gibi geliyor ama pazartesi günü artık olayını çözerim size de bilgi veririm tekrardan aracı alalı 9 ay oldu beni soğuttu corsadan ...95 model opel astra stationwagon araçımız vardı almanyadan gelmişti...13 yıldan berı bizdeydi bir kere bile arıza veripte yolda bırakmadı ama bu beni 9 ayda yordu contası yandı 4 kere radyatör değiştirdim yaptırdıktan sonra yazın satıcam

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
bilgileriniz için teşekkür ederim pazartesi günü ankaraya gidecem kendım suna kütahyada üniversite okuyorum... size şöyle anlatayım araç P de iken arada sırada yapıyor bunu bazen sıkıntı yaşamıyorum ama mesela benzinlikte durdugumda geri çalıstırdıgımda P de iken çalışmıyor N ye alıyorum arada sırada çalısıyor bazen calısmıyor %90 vites kutusunda gibi geliyor ama pazartesi günü artık olayını çözerim size de bilgi veririm tekrardan aracı alalı 9 ay oldu beni soğuttu corsadan ...95 model opel astra stationwagon araçımız vardı almanyadan gelmişti...13 yıldan berı bizdeydi bir kere bile arıza veripte yolda bırakmadı ama bu beni 9 ayda yordu contası yandı 4 kere radyatör değiştirdim yaptırdıktan sonra yazın satıcam

Engelli aracı olarak mı gelmişti? SW aracın.

abugurlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet hocam babamın rahatsızlıgından dolayı almanyadan gelmıştı 2002 de