Opel corsa 2012 yardım

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu ABS tamirinde direnç bağlama neyin nesidir bilen var mı?

Erhan1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Airbag konusunu mutlaka halledin, dediğiniz gibi çok önemli, bir de aracın geçmişi de önemli aracı yeni aldınız daha önceden bir kazası olmuş mu airbag açılmış mı ?, Benim başıma gelen şey , kaza yaptım araç pert oldu ama airbagler açılmadı, kazadan sonra airbag ışığı yanmaya başladı, airbagler bir tane sensöre bağlı accelerometer bundan gelen sinyalle açılıyorlar, sensör bozukmuş ve deaktif edilmiş, siz airbag ışığını söndürecem diye airbagleri iptal etmeyin dikkat...
İptal ettirmek istemiyorum ama konuya vakıf kimse yok galiba herkes kronik arıza diyor koltuğun altında airbag ile alakalı bir kutu var koltuğu ileri geri yapa yapa zamanla arıza verdiriyormuş daha yeni aldık biraz uğraştıracak galiba 😊

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Araştırdığım kadarıyla airbag tuşu var arıza verice üstündeki ışık yanıp sönüyo direnç herhalde sadece ışığın yanıp sönmesini engelliyor😊 tam emin değişim ama

Son düzenleme:

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Airbag konusunu mutlaka halledin, dediğiniz gibi çok önemli, bir de aracın geçmişi de önemli aracı yeni aldınız daha önceden bir kazası olmuş mu airbag açılmış mı ?, Benim başıma gelen şey , kaza yaptım araç pert oldu ama airbagler açılmadı, kazadan sonra airbag ışığı yanmaya başladı, airbagler bir tane sensöre bağlı accelerometer bundan gelen sinyalle açılıyorlar, sensör bozukmuş ve deaktif edilmiş, siz airbag ışığını söndürecem diye airbagleri iptal etmeyin dikkat...
İptal ettirmek istemiyorum ama konuya vakıf kimse yok galiba herkes kronik arıza diyor koltuğun altında airbag ile alakalı bir kutu var koltuğu ileri geri yapa yapa zamanla arıza verdiriyormuş daha yeni aldık biraz uğraştıracak galiba [emoji4]

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Araştırdığım kadarıyla airbag tuşu var arıza verice üstündeki ışık yanıp sönüyo direnç herhalde sadece ışığın yanıp sönmesini engelliyor[emoji4] tam emin değişim ama
Facebook'ta Şükrü Sanioglu var, bulup sormak lazım, opel gurusu [emoji3] belki o bilir

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Erhan1453

Erhan1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araştırdığım kadarıyla airbag tuşu var arıza verice üstündeki ışık yanıp sönüyo direnç herhalde sadece ışığın yanıp sönmesini engelliyor😊
Facebook'ta Şükrü Sanioglu var, bulup sormak lazım, opel gurusu [emoji3] belki o bilir

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
birde bu dış ortam sıcaklığını ölçen melet 😊aracın neresindedir bilen varmı bulamadım

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
corsa-d-dis-isi-sensoru.jpg

Öncelikle hocam sensör böyle görünüyor. Üst taraftaki tırnaklar tampona geçiyor. Radyatör havalandırma ızgaralarının olduğu bölümde olması gerekiyor. Kolay gelsin hocam.

Erhan1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekli dosyayı görüntüle 824

Öncelikle hocam sensör böyle görünüyor. Üst taraftaki tırnaklar tampona geçiyor. Radyatör havalandırma ızgaralarının olduğu bölümde olması gerekiyor. Kolay gelsin hocam.
Teşekkür ederim admin hocam bi kontrol edeyim tam yerini yazarım ihtiyacı olan bakar.

maksimus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.. -----ACİL YARDIM---
Yeni forum üyesiyim.
araba 2013 otomatik corsa benzinli sabahları ilk çalıştırdığımda araba çalışıyor biraz hareket edeyim sarı renkli ingiliz anahtarı lambası yanıyor aç kapat yapıyorum tekrar sönünüyor yine hareket yine arıza lambası yanıyor ve araba güvenli moda geçiyor gaz yemiyor bu sorun hava soğukken oluyor öğleden sonra hiç birşey yok muş gibi sıkıntı olmuyor.
yardımcı olursanız çok sevinirim işe geç kalıyoruz iki gündür:)))