Opel corsa 2012 yardım

Erhan1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba foruma yeni kayıt oldum herkese selamlar.
2012 model opel corsa 1.3 enjoy paket aracımı 1hafta oldu alalı.
Aldıktan 1gün sonra arıza ışığı yanmaya başladı ingiliz anahtarı şeklinde bende özel serviste baktırdım araca,önce bilgisayara bağlayıp arıza veren yerlerini tespit ettiler ve egr valfi değişeceğini kızdırma bujilerinin patlak olduğunu değişeceğini z rotlarında boşluk olduğunu değişeceğini söylediler ve toplamda 1080 tl ücret istediler sadece egr valfi 640 tl civarında orjinal olarak değişti diğerlerinin fiyatlarını hatırlamıyorum ve bütün dediklerini yaptırdım.Sizce rakam çokmu istediler egr valfi temizlenebiliuormuş ama tekrar arıza verir diye söyledi usta ve değiştik.ayrıca airbag arıza ışığı yanıp sönüyor onada baktı ve koltukları söküp tamiratını ve gerekiyorsa direnç takılacağını masrafınında 250 300 tl civarı olacağını söylediler.birsorum daha olacak aracımda dışarının hava sıcaklığı -40 derece yazıyor ve nasıl düzeltileceğini bilmiyorum kitapçığını okuduğumda araç kendini kış şartlarına göre ayarlıyomuş bu konularla alakalı bilgisi olan varmı.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracınızın gidişinde, çekişinde herhangi bir problem var mıydı?
Bozuk yollarda önden langır lungur sesler geliyor muydu?
Aracın ilk (soğuk) çalışmasında problem var mıydı?

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erhan1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın gidişinde, çekişinde herhangi bir problem var mıydı?
Bozuk yollarda önden langır lungur sesler geliyor muydu?
Aracın ilk (soğuk) çalışmasında problem var mıydı?

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanırken herhangi bir problem yaşamadım arıza ışığı yandı önce ingiliz anahtarı olan sonra o söndü bir ara yanındaki şuan tarif edemediğim sarı arıza ışığı yandı,soğuk çalıştırırken ilk seferde almıyordu ikincide marş basıyordu.boşluğu ben hissetmedim zaten fazla kullanmadım,expertiz söylemişti .

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
O zaman öncelikle hoşgeldiniz.
Yeni aracınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın inşallah.
Fiyatlarını tek tek hesaplamadım ama bana çok absürt gelmedi. İstanbul'da hangi servise yaptırdınız?

Aracın ilk çalışmasında problem kızdırma bujilerinden kaynaklı olabilir, keza bujiler değişmiş. Hepsinin birden patlaması pek olağan görünmüyor ama biri bile patlasa ben tamamının değişmesini önerirdim, netekim hepsi yenilenmiş, güzel. Tahmini maliyeti 100 küsür lira olmalı.

Z rotlarındaki sıkıntıyı da madem ekspertiz de ifade etmiş, aradan çıktığı iyi olmuş. Çok pahalı bir parça değil, Takımı 100 etmez zannediyorum.

ABS ışığı konusunu iyi bir elektrikçi baksa daha iyi olur, İstanbul'un neresindesiniz, tanıdık sağlam bir usta var, yönlendirebilirim.

EGR valfi de normalde temizleniyor evet ama ne arızası verdi de değişimi gerekli gördüler acaba? Kolay kolay değişmez.

Dış hava sıcaklık sensörüne gelince, -40 dereceyi gösteriyor olması normal değil, kablolarında ya da sensörde sorun olabilir.

Genel Sohbet kategorisinde İkinci El Bakım Rehberi başlıklı bir yazımız var, incelemenizi tavsiye ederim. Yeni aldığınız aracın geçmişini bilmediğiniz için genel ve detaylı bir kontrol ve bakımdan geçirirseniz kafanız rahat eder.

Erhan1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşbulduk teşekkür ederim.
İstanbul ümraniyede oturuyorum.
Opel platin özel servisinde yaptırdım bütün işlemleri.
Ayrıca abs arızası değil hocam airbag arzası veriyor.Arıza ışığının kronik sorun olduğunu okudum bikaç kişi yazmıştı forumlardan baktığımda.Airbag arıza verdiği zaman kaza anında açmıyormuş hiçbirini galiba.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hoşbulduk teşekkür ederim.
İstanbul ümraniyede oturuyorum.
Opel platin özel servisinde yaptırdım bütün işlemleri.
Ayrıca abs arızası değil hocam airbag arzası veriyor.Arıza ışığının kronik sorun olduğunu okudum bikaç kişi yazmıştı forumlardan baktığımda.Airbag arıza verdiği zaman kaza anında açmıyormuş hiçbirini galiba.
Yanlışlıkla ABS yazmışım :) Düzeltiyorum.

neco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba foruma yeni kayıt oldum herkese selamlar.
2012 model opel corsa 1.3 enjoy paket aracımı 1hafta oldu alalı.
Aldıktan 1gün sonra arıza ışığı yanmaya başladı ingiliz anahtarı şeklinde bende özel serviste baktırdım araca,önce bilgisayara bağlayıp arıza veren yerlerini tespit ettiler ve egr valfi değişeceğini kızdırma bujilerinin patlak olduğunu değişeceğini z rotlarında boşluk olduğunu değişeceğini söylediler ve toplamda 1080 tl ücret istediler sadece egr valfi 640 tl civarında orjinal olarak değişti diğerlerinin fiyatlarını hatırlamıyorum ve bütün dediklerini yaptırdım.Sizce rakam çokmu istediler egr valfi temizlenebiliuormuş ama tekrar arıza verir diye söyledi usta ve değiştik.ayrıca airbag arıza ışığı yanıp sönüyor onada baktı ve koltukları söküp tamiratını ve gerekiyorsa direnç takılacağını masrafınında 250 300 tl civarı olacağını söylediler.birsorum daha olacak aracımda dışarının hava sıcaklığı -40 derece yazıyor ve nasıl düzeltileceğini bilmiyorum kitapçığını okuduğumda araç kendini kış şartlarına göre ayarlıyomuş bu konularla alakalı bilgisi olan varmı.

Eski bir corsa kullanıcısı olarak şunları söyleyim, 3 yıl kullandım hiç arıza vermedi, çok memnundum, bakımını düzenli yaptırırsanız size de sıkıntı çıkartmaz, arkadaşımızın dediği gibi egr valf genelde temizlenir değiştirilmez pahalı bir parça çünkü. Yetkili servise gitmiş olsanız bu fiyatlar normal derdim fakat özel servis biraz yüksek fiyat vermiş, Dış ortam sıcaklık sensörü -40 gösteriyorsa fişi yerinden çıkmıştır, corsa d lerde yerinden emin değilim fakat tampona yakın yerlerde boşta sallanan kablo var mı bir kontrol edin.Hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: tuleybihayat

Erhan1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski bir corsa kullanıcısı olarak şunları söyleyim, 3 yıl kullandım hiç arıza vermedi, çok memnundum, bakımını düzenli yaptırırsanız size de sıkıntı çıkartmaz, arkadaşımızın dediği gibi egr valf genelde temizlenir değiştirilmez pahalı bir parça çünkü. Yetkili servise gitmiş olsanız bu fiyatlar normal derdim fakat özel servis biraz yüksek fiyat vermiş, Dış ortam sıcaklık sensörü -40 gösteriyorsa fişi yerinden çıkmıştır, corsa d lerde yerinden emin değilim fakat tampona yakın yerlerde boşta sallanan kablo var mı bir kontrol edin.Hayırlı olsun
Teşekkür ederim hayırlı olur inşallah devamlı sorun çıkaran araçlar insana kafayı yedirtebiliyor bu araçta karşılaşmamayı umut ediyorum😊 boşta fiş varmı bi kontrol edeyim dikkatimi çekmedi hiç ama bakalım.airbag konusu hala kafama çok takılıyor güvenlik sonuçta ihmale gelmez.
Ayrıca tuleybihayat hocam ve size ilginizden dolayı teşekkür ederim.

neco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Airbag konusunu mutlaka halledin, dediğiniz gibi çok önemli, bir de aracın geçmişi de önemli aracı yeni aldınız daha önceden bir kazası olmuş mu airbag açılmış mı ?, Benim başıma gelen şey , kaza yaptım araç pert oldu ama airbagler açılmadı, kazadan sonra airbag ışığı yanmaya başladı, airbagler bir tane sensöre bağlı accelerometer bundan gelen sinyalle açılıyorlar, sensör bozukmuş ve deaktif edilmiş, siz airbag ışığını söndürecem diye airbagleri iptal etmeyin dikkat...