Opel Corsa 1.5 TD eco hararet sorunu

yasinnkrtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Opel Corsa 1.5 TD eco aracını alalı 6 ay oldu dolayısıyla araba hakkında bilgim az geçenlerde tatilden dönüyorum körfez yolu civarında aracın hararet göstergesi kırmızıya kadar geldi hızım 110 km civarıydı, korktum 5 vites 1.500 devirlerde gitmeye başladım sonra hararet düştü 90 100 arasında kaldı, yanlız 100 kilometre hızı geçmeye başladığımda hararet tekrar 100 hatta arkasındaki çizgiye gelmeye başladı, araç biraz yüklüydü, ve gece 23 sularında serin havada geliyordum, ilk defa şehir dışına çıktım, aracı aldım alalı şehir içi kullanmıştım.
Sorum bu sizce normalmi bu arada fan müşürü ve hararet müşürünü yeni değiştirdim, yani fan çalışıyor, bence tesmostat arızası ya da gösterge panellerinde sıkıntı olabilir mi ?? bu arada mazot yarım depodan aşağıya düştüğünde bitik gibi gösteriyor, inişlerde, çıkışlar depo göstergesi oynuyor

aytac_59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazı opellerin fanı 100 dereceye gelince devreye giriyor diye biliyorum ama sizi yanıltmış olmayım çünkü çok emin olmadığım bir durum.

yasinnkrtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fanın 100'e gelmesine alıştım o problem değil yanlız aracı zorlamadan yani 150-160 km hız yapmadan 5. vites 2500 devirde rampada kızmızı çizgiye kadar gelmesi ve aracın hararetin dibinde olması anormal bir durum

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hey gidi günler!!!

5 sene önce benim traktörde yapmıştı aynısını. sabah serinliğinde Ankara' dan Pozantı' ya kadar problemsiz gittim. Pozantı turnikeleri geçip yaklaşık 1,5-2 km rampa çıktıktan sonra hararet kırmızı bölgeyide geçip sağdaki küçük takoza dayanmıştı.

Ankara' ya dönünce baktırdım problem radyatördenmiş tıkanmış. Bizimkiler Z şeklinde olduğundan şişlenmiyor dediler mecburen yenisini aldık sonra hiç sıkıntı çıkarmadı. zaten radyatör büyük olduğundan kolay kolay hararet yapmaması lazım.

yasinnkrtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
radyatör tıkalı çıktı yenisiyle değiştirdim sorunu hallettik, şimdi yolsa giderken hararette en ufak oynama yok