Opel corsa 1.3 cdti için önerileriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omerd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar. Ilk aracim 2010 model opel corsa 1.3 essentia. Dizel manuel vites 107binde. Bilgili arkadaslarin tavsiyelerini bekliyorum.

Mobil gönderidir.

omerd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direkt bu modeli kullanan yoksa dizel arac kullanmakla ilgili onerilere de acigim. Ilk aracim oldugu icin tum onerilere acigim aslinda. Hic birseyini bilmiyorum arabanin neredeyse :) silecekleri bile deneme yanilmayla cozdum :) yarin obur gun suyu bitse nereden koyulur bilmiyorum. Kitapcigi da yok elimde.

Mobil gönderidir.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun. Motor opelin birçok modelinde kullanılan üç aşağı beş yukarı aynı olan turbo dizel bir motor. 75-90-95 hp aralığında değişiyor. Corsa larda 75 ve 90 hp iki ayrı güç seçeneği var diye biliyorum. Turbo lu motorlarda turboyu korumak amaçlı motor soğukken ilk çalıştırmada marşa basar basmaz hareket edip sıkıştırmak turbo tam yağlanmadığı için çabuk arıza çıkartmasına sebep oluyor bir iki dakika rolantide çalıştırıp hareket etmek ve motor ısınmadan sıkıştırmamak herzaman yararınıza olur. Aynı şekilde yüksek devirlerde uzun süreli yolculuk bitiminde durduğunuzda hemen motoru stop etmeyip rolantide biraz çalıştırmak ısınan turbonun soğumasını ve tiribün kanatlarının yavaşlamasını sağlayarak yağsız kalmasını önleyecektir. Dizel araçlar tork açısından zevklidir düşük devirlerde maksimum torka ulaşır bütün gücünü çabucak verir ben seviyorum aracımı. Şuana kadar katkı yada temizlik amaçlı bi ürün kullanmadım sürekli shell kullanıyorum sizede tavsiye ederim. Bakım zamanlarını geçirmeyin kaliteli yağ ve filtreler yararınıza olacaktır. Aracınızın karakteristiğine alıştıkça memnun olacağınızı düşünüyorum kazasız belasız sürüşler

omerd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendeki 75 beygir olan model sanirim. 5 ileri vites var hocam. Onerileriniz icin tesekkurler.

Mobil gönderidir.

omerd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 km/s hizi gecince niyeyse abs isigi yaniyor. Neden olabilir acaba? Arabayi kayinbiraderden almistim. Alirken bu sorunu o da soylemisti. 4 5 kere servise goturmus bir sebep bilamamislar. Fikri olan var mi arkadaslar?

Mobil gönderidir.

omerd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4. Viteste 100 5. Viteste 120 civarini gecince devir 2500 uzerinde yapiyor niyeyse.

Mobil gönderidir.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aküye bi baktırın derim.başka bi sebepten de abs yanıyor olabilir.essentia donanım ise 75bg versiyondur.ecoflexler 90 olması lazım.

omerd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracin arkasinda ecoflex yaziyor demekki 90 beygir

Mobil gönderidir.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimal 75 hp dir ruhsatta yazar:)

omerd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun farlari kontrol ederken sol uzun farin yanmadigini gordum. Degistirmek lazim anlasilan. Icine kac lira sıkışmıştır arkadaslar :)

Mobil gönderidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...