opel Corsa 1.2 16v direksiyon sorunu

clashasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar opel Corsa 1.2 16v aracımın direksiyonu sola çevirirken normal fakat sağa çevirirken biraz zor dönüyor bu modeller direksiyonu elektirikli dediler ( hidrolik değilmiş ) ön takımlara baktırdım bir sorun görünmedi servisi aradım adamlar tamir veya bakım yapmayız direk direksiyon kutusunu değiştiririz dediler sizce sorun nerden olabilir yorumlarınıza ihtiyacım var

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 e kadar olan c kasaların direksiyon kutuların sorun yaşanabiliyor, ama genelde takırtı ve ses yapma şeklinde oluyor.Sizin sorun daha farklı sanki, kronik probleme pek benzemiyor.Diğer taraftan söylediginiz gibi corsalarda EPS adlı ,elektro-hidrolik diyebileceğimiz bir sistem var

clashasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon kutusundan ses gelmiyor sola çevirdiğimde sorun yok fakat sağa çevirdiğimde sanki bişey zorluyormuş gibi zor dönüyor örnek olarak sola 1 değerinde güç harcıyorsam sağa çevirdiğimde direksiyonu 2-3 kattada ağır oluyor

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede ayni sorun var, aracim corsa b 1.0 12v, birkac yere bktirdim sorunu bulamadilar bende vazgectim artik boyle devam ediyorum

clashasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorunla karşılaşan ve sorunu çözen kimse varmı veya forumda tamirci usta varmı bu sorunun kaynağını

clashasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kadar opel kullanan içinde sadece 3 kişidemi bu sorunla karşılaştı

dikmenm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşım, yeni gördüm,geçen yıllarda bende de corsa vardı bende aynı sorunu yaşadım,yetkili servisteki bir arkadaş sayesinde sorunu çözdük fakat biraz uzun sürdü, öncelikle sorun EPS denen o elektrikli sistemden kaynaklanıyor,onun kalibrasyonunu yapıyorlar ,bazen kalibrasyondan sonra düzeliyor. Düzelmez ise EPS sistemini tamamen değiştirmen gerekecek buda baya maliyetli bunun yerine çıkma bitane bulabilirsen çok daha ucuza bu sorun çözülüyo,

clashasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dikmenm açıklamanız için teşekkür ederim siz nasıl çözdünür onarabildinizmi yoksa çıkmamı aldınız size maliyeti ne tuttu

dikmenm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özür dilerim uzun zamandır bakmıyordum,biz kalibrasyonla meseleyi çözemedik,bir hurdacıdan sistemin çıkmasını bulduk,sanırım bana maliyeti 250-300 gibi bişey olmuştu ama çok memnun kalmıştım,çünkü canımı çok sıkıyordu,tabi yapan kişi arkadaşımız olduğu için işçilik filan almamıştı parça maliyetiyle kurtarmıştım,şimdi nasıl olur gerçekten bilmiyorum, fakat sanırım bu corsaların en büyük problemi iyi hoş araba ama işte kusuru var, yaptırmanızı tavsiye ederim çünkü sorun aynı hastalık gibi giderek ilerliyor sonra araba sola çekmeye başlıyor,daldınızmı farketmeden çizgi değiştiriyor filan,emniyetsiz yani,sorunu kolayca çözmeniz dileğiyle,