opel combo 1.7 dti sabahları sirkelenme lütfen yardım...

samtar55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımı yeni aldım 2 haftadır bende aracımdan memnunum tek bir sorunun dışında aracım sabahları 2000 devirle 3000 devir arasında 1 kilometre gidene kadar sirkelenme yapıyor sanki bir an uçak gibi hızlanırken aniden firene basmış gibi sirkeliyor kendini sorunu pendik sanayide gösterdim kimse net bişe sölemiyor popma diyenler enjektör diyenler tiriger kayışı avansı diyenler turbodan diyenler kelebk boğazı tıkanmış diyenler depoda pislik var diyenler kafam karıştı araç bilgisayara bağlattımızda hata çıkmıyor popmacı pompoda olsa sadece sabahları ypmaz diyor lütfen bu sorunu yaşayanlar varsa çözümü nedir...

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımı yeni aldım 2 haftadır bende aracımdan memnunum tek bir sorunun dışında aracım sabahları 2000 devirle 3000 devir arasında 1 kilometre gidene kadar sirkelenme yapıyor sanki bir an uçak gibi hızlanırken aniden firene basmış gibi sirkeliyor kendini sorunu pendik sanayide gösterdim kimse net bişe sölemiyor popma diyenler enjektör diyenler tiriger kayışı avansı diyenler turbodan diyenler kelebk boğazı tıkanmış diyenler depoda pislik var diyenler kafam karıştı araç bilgisayara bağlattımızda hata çıkmıyor popmacı pompoda olsa sadece sabahları ypmaz diyor lütfen bu sorunu yaşayanlar varsa çözümü nedir...

egr ni temizlet öncelikle. değiştiredebilirsin.

samtar55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr ni temizlet öncelikle. değiştiredebilirsin.
Egr temizligini ilk defa burda duydum bu sabah arabayi calistirdigimda bosta gaza yuklendim por por ediyo gazi ara
Ara ara yiyor arkama baktigimda beyaz duman gordum beyaz duman atiyor ama sadece sabahlari beyaz duman var tum gun sorunsuz vites gecislerinde siyah duman var okadar..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
beyaz dumansa turbon yağ basıyor

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağını kontrol et :)
bagzı şeyleride zaten bakım olarak yapman lazım,egr temizliği + istersen iptali,komple emme manifoldu gerekirse silindir kapağı temizliği,map sensörünün durumu,depodaki pislik diyeni boşver,periyodik bakımın tamsa problem yok...
1.7 birraz masrafı sever :)

samtar55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araci yetkili servise verdim arkadaslar ariza tespit bedeli 120 tl bakal dogru tespit yapabileceklermi ..servisin soylemini ve istemis oldugu ariza bedelini sizinle paylasicmmm.. bakalim kac bin tl isticekler...dogru tespit yapabileceklermi sorunu cozume ulastirabileceklermi

Son düzenleme:

samtar55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araci servisten aldim egr temizligi ponpa ve enjektor revizyonu dediler 5000 tl ucret istediler arcin 120 tl ariza tespit bedelini odedim aracimi calistirdim bir baktim ariza isigi yaniyor dedim buraya gelmeden once yanmiyodu araci tekrar aldilar iceri ve arcin beynindeki usteki soketin tirnagin biri kirik servis biz yapmadik dedi ve ciktim beyinciye gittim arcin beynindeki soketlerde 3 tirnak kirik lehim atmlari var beyinci aracin sorunun bu oldunu soyledi cunki ayni beyinci araci bilgisayara bagladiginda sorun bulamamisti bu durum olunca ayagin biri kirik bulununca arizanin ortaya ciktigini soyledi aracin yuzde 90 bundan sirkelendini soyledi 220 tl karsiligi tamirini yapiyor bakalim sabah aracim sirkelenecekmi...