opel cd de çekiş problemi..

muratcan066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
98 model cd benzinli..araç çekmiyor,yani yokuşta çok yavaş.normalmi?neticede 2000 motor araç 16v yokuştada süratli olması gerekmezmi? yada araç 140000km de açılmamış olabilirmi?..araç çekişini etkileyecek başka bir arıza varsa yazarsanız sevinirim..bujiler yeni değişti...

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
98 model cd benzinli..araç çekmiyor,yani yokuşta çok yavaş.normalmi?neticede 2000 motor araç 16v yokuştada süratli olması gerekmezmi? yada araç 140000km de açılmamış olabilirmi?..araç çekişini etkileyecek başka bir arıza varsa yazarsanız sevinirim..bujiler yeni değişti...

Arkadaşım bikere arabayı açma diye bir kavram yoktur olamaz. Araba yakıtı iyi yakarsa iyi çeker hızlı gider yakıtı az yakıyosa çekiş düşer. Senin arabada lpg varmı bu sorunlar benzindemi oluyor lpg'demi?
:confused:

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk defa duydum o aracın çekmediğini debriyaj olabilirmi? devirlenip gitmiyorsa tabi..

eyüp bey arkadaş benzinli diye yazmış zaten!.

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pardon benzinli yazdığını görmemişim muhtemelen debriyaj balatası ve baskıdandır.
Seyir halinde vitez değiştirirken debriyaja bastığında kısık bir tiz yani sürtünme sesi çıkar ses varsa sorun balata veya baskıdadır.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj kaçırıyordur tahminimce ama ne biliim bi ton abzürt sebepde olabilir eğer ustanız bulamadıysa! saçma şeyler olabilir!..

tiseri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balatası btimiştir, değiştiğinde problem kalmayacaktır, benim debriyaj iyice yukarıda kavramaya başlamıştı değiştirdim fark müthiş sanki arkadan itiyorlar aracı.