Opel b kalorifer sorunu

murat aysu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar teknik bir bilgiye ihtiyacım var resimde gözüken parçanın ne olduğunu ve ne işe yaradığını çözemedim yalnız su girişi ve çıkışı var ince rekordan da hava sesi(vakum) yapabildiğini düşünüyorum fakat aracımın kaloriferi 85 dereceye çıkmasına rağmen ısıtmıyor. Bu siyah ince hortumun yerinden çıkmış olması etkiler mi.n8dhh.jpg

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaloriferin ısıtmamasının bunlarla alakası yok benımde ısıtmıyordu dıne kadar kalorifer petegını degıstırdım sımdı 2km sonra ısıtmaya baslıoyr ve arabanın ıcı hamam gıbı oluyor tek yapman gereken kalorifer ptegını degıstırmek.

resımlere gelınce kırmızı ıle cızdıgın kısıma hava gırıs cıkısı var bende tekleme yapıyordu kırılmıstı cif taraflı içi delıklı vıda ile onardım gectı cok bı etkı gormedım ondan dolayı

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARacınızı belirtirseniz daha saglıklı bilgi verebiliriz..
Vectra A lar da bildiğim kadarı ile kalorifer musluğu orjinal de yok... yani yaz-kış peteğe sıcak su girişi mevcut..Bu yüzden tıkanma olayı çok daha zor oluyor.Ancak yazın sıcaklık vermesin diye manuel olarak araya bir vana atıyorlar.. sizden önce ki sahibi yaptırmış olabilir...
Foto daki kırmızı yerde egr valfi mevcut... sarı olan yerde de soğuk havalarda daha iyi calışmasını sağlayan zımbırtı(tam adını hatırlayamadım) var... Mesela benim araçta sarı olan yer yok... 2000 CDx....
Ancak profilinizde 93 Gt yazıyor. 93 Gt lerde ecotec motor varmıydı?.. 93 ler 156 lık DocH olması lazım...

murat aysu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
93 gt önceki aracımdı şimdiki 1996 B GLS

murat aysu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm iyi akşamlar profilimi düzenleyecem şu an 1996 model 2.0 gls ye biniyorum o sarı işaretli yerdeki parçadan o ince rekor çıkmıştı onu sordum vede ne olduğunu bilmiyorum?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sekonder pompa valfı adı