Opel Astra'mın Göğsü Kabardı ! :)

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Kabarma kısmı nasıl arkadaşım? Yani elini bastırınca boşluk mu yoksa doluluk hissediyormusunuz?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Göğüs çatlağına çok denk geldim ama bu şekildeki bir kabarmaya ilk defa denk geliyorum, üstelik araç daha 3 yaşında. Bu hasar bence garanti kapsamına girmelidir ama Opel'in böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Göğüsün sökülüp yeniden kaplanması epeyce maliyetli olur, buna karşılık ne kadar iyi bir işçilik yapılacağı da şüpheli. Ben olsam yeniden kaplatmak yerine çıkmacıdan sağlam bir tane alıp onu taktırırdım. Tabii bu da pahalı bir yol, ucuz bir öneri istersen bir enjektöre japon yapıştırıcısı haricindeki (akıcılığı olan) bir yapışkanı (501 veya 502 gibi) doldurup, bir iki yerden bu kaparcıkların altına yapışkan sıkmaktır. Bu işlemi yapmadan evvel yapışkanı başka bir yerde denemeni tavsiye ederim (göğüsün kaplama malzemesini bozmaması için), veya yapıştırma işlemi için bir airbag tamircisinden yardım da alabilirsin.

Son düzenleme:

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kabarma kısmı nasıl arkadaşım? Yani elini bastırınca boşluk mu yoksa doluluk hissediyormusunuz?

Kabaran yere elimi bastıyorum sanki içinde hava varmış gibi oynuyor.Yani Hani bir yerlere folyo yapıştırırsınızda hava kabarcıkları kalır onları iğne ile delersinizde hava uçar gider ya aynı onun gibi duruyor.
Ben Şu yorumları görene kadar bir toğlu iğne alıp batırmayı düşünüyordum ama hayatta ellemem.
Baksanıza durum çok ciddi gibi duruyor vede baya maliyetli olacak gibi.
Bakalım haftasonu o zaman sanayiye bir uğrayayayım.

Peki Bunu ben hiç ellemesem ilerde bana daha büyük sorun çıkartırmı ? Yani kabarcıkların artma gibi bir ihtimali falan olurmu ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence az biraz daha ilerler ondan sonra durur.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer tekrar kaplanmışsa yolcu tarafında oturan kişileri seviyorsanız torpidoyu komple değiştirirsiniz ben varımı yoğumu ortaya koyar böyle yapardım yani he birde içindeki airbaglerde çalışmaz durumda olabilir.. Nette sizin için komple göğüs baktım içindeki airbag sistemide dahil 1200tl

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...h-aribagli-torpido-05422518049-83452742/detay

ki umarım bunların hiç birine gerek kalmaz sadece hatalı üretimdir

Son düzenleme:

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer tekrar kaplanmışsa yolcu tarafında oturan kişileri seviyorsanız torpidoyu komple değiştirirsiniz ben varımı yoğumu ortaya koyar böyle yapardım yani he birde içindeki airbaglerde çalışmaz durumda olabilir.. Nette sizin için komple göğüs baktım içindeki airbag sistemide dahil 1200tl

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...h-aribagli-torpido-05422518049-83452742/detay

Abi Gerçekten Çok Teşekkür ederim.Ben İlk önce Özel Opel Servisine gideceğim.Sürekli yanına uğradığım arkadaşlar var orda.Acı gerçeği birde onlardan duyayım. Eğer Gerçekten Komple Kaplama falan gerekiyorsa Senin bu linki Kopyaladım bilgisayarıma Değerlendiricem.

Şimdi ben Arabamda soğumalımıyım soğumamalımıyım kararsız kaldım.Bu Konuya Çok canım sıkıldı şu anda valla...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şimdiden telaşa kapılıpta kendini üzmene hiç gerek yok. Belki o kabarma masum bir imalat hatasıdır. İçine sinmezse çıkma ama sağlam bir göğüs alırsın, kendininkinide satarsın dolayısı ile cebinden daha az para çıkar.

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba geçmiş olsun,

eğer sizin aracınızda böyle bir hata meydana geldiyse, yakında aynı tarihte üretilmiş bütün astralarda ergeç bu hata oluşmaya başlıyacak, fabrikanın o dönemde kullandığı yapıştırıcının kalitesizliğinden kaynaklanıyor,

tempra ve tipoların torpido gözünün üstüde böyle oluyordu, o yıllarda tempra sahibiydim, benim aracımda böyle bir hata yoktu, hep seviniyordum, ta ki bir sabah uyanana kadar, ben o yıllarda çok araştırdım, estetik olarak tamiri mümkün değil, şırıngayla yapıştırıcı bassanda yemiyor

tek çare göğsü yenilemek, fabrikada büyük makinelerde pres yöntemiyle kaplanıyor. tekrar geçmiş olsun

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3A85F4B098CB4533A2E6B572538D9C41.jpg

80D5D68B6C4F4518988983DEA2B3F4DE.jpg

attila24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence yetkili servisede gidin bu durum kesinlikle sıradışı belki opel türkiye birşeyler yapabilir şansınızı deneyin derim