Opel Astra Yardım !..

keevka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,

Opel Astra (H Kasa) 2005 Model 1,6 Benzin Otomatik araca sahibim. Aracı 92.000 km de aldım ve alır almaz triger seti ve kayışı, v kayışı, devir daimi yağ-su v.s. bakımını yaptırdım. Aracım şu an 102.000 km de. Yaklaşık 1.000 km önce ateşleme bobini arıza yaptı, onu değiştirdim. Aküsü bitmişti, yolda kaldım, takviye yaptım, akü değiştirdim. Aracımla ilgili yaptığım şeyler bunlar.

Şu anda ara ara araçla yokuşta durduğumda veya trafikte durduğumda, garajda geri vitese attığımda araç kendi kendine gaz yiyor ve bazen eğer gaza dokunmazsam stop etme noktasına kadar gelebiliyor. Bir de araçla son zamanlarda hissettiğim vites geçişleri sanki aracı arkadan birisi tutuyor vites geçtikten sonra bırakıyor. Böyle bir durumum var.

Ustaya gitmeden beni yönlendirebilirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden tüm arkadaşlara teşekkürler

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle anında cevap yok :) sıra nr si almanız lazım ön kayıt yaptırmanız lazım işi hızlandırmak isterseniz bölüm sorumlusuna şöyle bi kapıdan selam edip ,himmet ağabiy in selamı var köyden yumurta günderdi diye 1 koli yumurtayla 1 tanede tavuk vermeniz lazım :)

he bide bize araba için hayırlı olsun tatlısı lazım :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle anında cevap yok :) sıra nr si almanız lazım ön kayıt yaptırmanız lazım işi hızlandırmak isterseniz bölüm sorumlusuna şöyle bi kapıdan selam edip ,himmet ağabiy in selamı var köyden yumurta günderdi diye 1 koli yumurtayla 1 tanede tavuk vermeniz lazım :)

he bide bize araba için hayırlı olsun tatlısı lazım :)
Çok Hoşsun Caner :dil:

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:54 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:49 ----------

kelebek rolanti temizliği yapıldımı? yanlış hava emme EGR vs?

keevka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) Kelebek rolanti ve EGR ile ilgili benden önceki sahibi bir temizlik yaptırdığınız düşünmüyorum. Ben de aldıktan sonra yaptırmadım ki ne olduğunu dahi bilmiyorum. 102.000 km bir araç için yaptırmak gerekiyor mu?

keevka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Bu temizlemeyi her servis sağlıklı bir şekilde yapar mı? Anadolu yakası Ümraniye civarında önerebileceğiniz güvenilir bir servis varmıdır?

keevka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar, Bahsetmiş olduğum problem sigorta ile ilgiliymiş. Sigorta kutusundan beyne ara ara yüksek voltaj gidiyormuş, sebebi buymuş. Aracı buradaki arkadaşların tavsiyesi üzerine Ümraniye Salman Otoya (Ramiz Salman) götürdüm. 1 saatte problemi buldu ve giderdi.Kendisine ve buradaki ilgili arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.