Opel Astra Vs Toyota Coralla

ksk_raist

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba ;
[image]local://upfiles/326759/6A1265EFF88D4929BC39FB7186A90E4E.jpg[/image]

Bizim 2006 model Toyota Corolla 1.6 Terra model arabamız var. Fakat ben arabanın hem görüntüsü itibarı hemde iç dizay'nını kötü bulduğumdan dolayı aracı satıp opel astra almak istiyorum. Arabamız tüplü olup 220 kuruş yakmaktadır. Bu söylediğim miktar şehir içidir. Yani 75 tl tüp doldurdugumuzda 340 km yol yapıyor. Motorunun 115 beygir olması ve benzinli araç motoru olmasından dolayı çekiş gücünden oldukça memnunum. Aracın ortalama fiyatları 27000 Bin TL civarlarında..

İstediğim araba ise Opel Astra 2008 - 2010 arası bir modeli. Enjoy paketi bize uygun gibi.

Şimdi sizden yardım istediğim konu..

[image]http://d1206.hizliresim.com/y/k/82rdu.jpg[/image]

Öncelikle HB modelini mi tercih edersiniz yoksa Sedan mı ?

Ben hp istiyorum ama babam sedan istiyor.Bir fikir tartisması yasıyoruz :)

HB Modeli İçin Sorularım ? Model aralıgı 2008 ıle 2010 arası gene ;

HB modelınde dizel kac kurus yakıyor ? Çekiş gücü nasıldır ? Dizelleri 1.3 CDTİ oldugundan babamın fikri arabanın motoru cekmez diyor bana. Bazı arkadaslarımız; Muhendısler ona gore hesaplamıstır dicekler ama mumkunse kullanan arkadaslarımızdan yorum almak ıstıyorum.. Aracın performası ve yakıt durumu nasıldır. Arabaya 4 kısı bındıgınde yokus yukarı araba boguluyor mu yani kullanan kısıler cok daha ıyı bılırler..

HB modelınde Dizel degılde benzin ıcın aynı fıkırlerı almak ıstıyorum bu sefer.. Aracı aldıgımızda gene tüp taktırmayı dusunuyorum. Gene yakıt ve cekıs gucu ne durumda olucaktır sızce ?

Aynı astranın sedan modelı ıcınde gecerlı aradaslar bu sorularım.. Resım koyucam sımdı ıstedıgımız arac ve su ankı kullandıgımız arabanın resımleri..

Resımlerı gormek ıcın lınk http://resim.donanimhaber.com/m_62124114/mpage_1/f_/key_//tm.htm#62124114

Son düzenleme:

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

1.3 CDTI 90 HP , aşağı yukarı o verdiğin kadar yakar. Yakıt olarak ben çok memnunum. Çekiş olarak, düz yolda süperdir, rampalarda biraz sorun oluyor. Aracımı aldığımda bir arkadaşımda Toyota bahsettiğiniz aracın 2006 1.4 dizelini almıştı. Çekiş olarak o daha iyi ama iç malzeme vs de Astra her türlü üstün. bunun yanında bir konuyu daha hatırlatmak isterim, 6 aylık vergisi çok düşüktür :D

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizeldir benzinlidir diyerek değiştirmek istersen birşey diyemem.Başka kriterlerin var ise bilemem ama altındaki araç sessizlik , konfor ve sorunsuzluk açısından daha iyi.Servis konusunda da toyota servislerini mumla ararsın.Editör olarak bunlarımı söylüyor olmamı sakın yanlış yorumlamayın.Her iki aracı/servislerini vs vs tanıma fırsatı olan birisi olarak tarafsız fikrimi söyledim.
Astra da ki tek kaygın motor ise 1.3 dizel motor kalkışlarda zayıf gibi hissiyat uyandırsa da , hızlanma ve kullanım için gayet yeterli , turbo dizel olmasının avantajı ile rampada soluğu kolay kolay kesilmez.Yakıt olarak seni üzmez.

ksk_raist

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim bilgiler için. Biraz araştırdığımda bu cdti'lerin 2 tip oldugunu fark ettim yoksa yanlış mı biliyorum ? . Yani biri 90 beygir digeri ise 75 beygir. 2010 model dizel olanların beygir gücü daha fazla deniliyor . Bu konu hakkında fikirlerinizi alabilir miyim ? Böyle bir şey var mıdır ?

Birde sınıfları nelerdir. Ben enjoy modeli iyi biliyorum ama daha iyisi vardır sanırım ?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ecoflex olanların verimi daha iyi. yani daha fazla güç elde ediliyor. ama tamamen yazılımla alakalı bir konu diye biliyorum.

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence çok buyuk hata edersin astra ya lpg olmuyor, sorunsuz toyotayı bırakıp astraya geçmek yanlış iş abimdede 2006 dizeli var chip tunıng yaptık suan 120bg civarı yolda gidişi çok fena aracın ve çok ekonomık

buda resmi
25845010.jpg

şuan üzerinde krom jant var ve yaylar soguk presle basıldı

efsane66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerekli bilgiyi paylaşım yaptıgınız donanım haber sitesindeki tigrisim isimli üye ve forumumuzdaki Onur bey vermişler :)

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neden dizel veya benzinli 2008-2010 Corolla bakmıyorsunuz ? markadan mı sıkıldınız? yoksa başka nedeni var mı?

gunay.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birçok kişi bilirki toyota marka aracın motor kısmı sağlam ve kalitelidir , opelde sağlam toyota kadar olmasada ama stil ve dizayn olarak opel ... 90 hp astra çıkacağın yokuş çok dik ise araç içinde kişilerin ağırlığınada bağlı çok iyi bir performans vermez , yukarıdaki arkadaşın dediği gibi 2008-2010 toyota bakabilirsiniz , yaşınız 24 gençsiniz stil ve güzel araç istiyorsanız astra hb

ksk_raist

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Takipteyim ve farklı fikirlere açıgım. Toyotonun bir üst kasasınında içi gerçekten güzel ama ondada dış görüntüsü kötü. Ben birde opel istiyorum umarım beni pişman etmez :)