Opel Astra Turbo Dizel B16DTH-DTL kodlu hava filtresi farkı GM orijinal ve Bosch)

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Opel severler,

Hem orijinal GM malı hava filtresi ve hem de Bosch hava filtresi fotolarını ekliyorum.
Her iki marka filtreyi de aldım ve fotoğrafladım. Bosch filtrenin yünü süngeri vs. ince GM markaya göre. Muhtemelen diğer filtrelerinde de kalite sorunu vardır. (Yağ yakıt filtrelerini açıp bakmak kolay değil) Tabii geçirgenliği ve kalitesi de farklı. Bazıları bilerek veya bilmeyerek Bosch marka filtreye tecrübe, bilgi vs. dayanarak kaliteli diyerek tavsiye ediyor ama bence fark ortada. GM malı filtre normal kullanımda bir sonraki servis bakımına kadar (dizel de 15 000 km) sorunsuz gidiyor ama piyasa malı filtreler kullanırsanız bu kadar km gitmez ve ileride taze, kaliteli hava alınamadığından akış metre, debimetre, çekiş sorunu turbo vana, turbo ve motor sorunları çıkması muhtemeldir diye düşünüyorum. Amacım marka kötülemek değil veya yüceltmek değil yanlış anlamayın. Son karar tabii ki günahı ve sevabı ile tüketicilerin

1 bosch.jpg

2 gm.jpg

3 gm.jpg

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Filtron 45.tl. Modacar 50 TL. Bosch 60tl gm 120tl astra j 1.6 dizel hava filtresi fiyatları

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam çok pahalı benim arabanın filtresini değiştireyim dedim elim gitmedi