opel astra tekliyor

delidoktor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı alalı bir buçuk ay oldu. ilk zamnlar bu sıkıntı yoktu. aracın trigerini filitrelerini değiştirdim sonra bu olay olmaya başladı. bir hafta sonra arıza lambası yandı. bobin değişti arıza lambası bi daha yanmadı ama sorun devam etti.. olayın tarihcesi bu :) yakıt konusundada sanki biraz fazla yakıyor ewet. ama ayağı gazdan çekince hızlı yavaşlama ve ya ses olayı konusunda yorum yapamıyacağım öyle bişey farketmedim.. bahsettiğiniz şanzıman sorunuysa hakkaten nasıl hallolur o ? yada hallolur mu :) maliyeti nedir?

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
aracı alalı bir buçuk ay oldu. ilk zamnlar bu sıkıntı yoktu. aracın trigerini filitrelerini değiştirdim sonra bu olay olmaya başladı. bir hafta sonra arıza lambası yandı. bobin değişti arıza lambası bi daha yanmadı ama sorun devam etti.. olayın tarihcesi bu :) yakıt konusundada sanki biraz fazla yakıyor ewet. ama ayağı gazdan çekince hızlı yavaşlama ve ya ses olayı konusunda yorum yapamıyacağım öyle bişey farketmedim.. bahsettiğiniz şanzıman sorunuysa hakkaten nasıl hallolur o ? yada hallolur mu :) maliyeti nedir?

Şanzımanı diferansiyeli dağılmış araçları satmak için ses kessin diye içine bor power veya talaş döküyorlar, bir süre sonra bunların etkisi geçiyor ve diferansiyel dişlileri başlıyor arabayı sallamaya.

Ben bugün yeni şanzıman taktırdım, 1200 liraya çıkmasını bulduk. Eski şanzımanın içinden 2 cm kalınlığında ıvır zıvır çıktı böyle yapışmış üstüne ve talaş taneleri var. Tamiri çıkmasından pahalıya gelecekti direkt değiştik. Benim araç da 2 ay oldu alalı, aldıktan 1 ay sonra sesler gelmeye başladı :)

Araç şu anda suda akıyor gibi akıyor o kadar yumuşadı.

delidoktor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla öyle bişey olacağını zannetmiyorum. aracın çekişi iyi dediğiniz gibi gazdan çekince hemen yavaşlamıyo arabadan acayip sesler gelmiyo.. dediğim tekleme olayını herzaman yapmıyo. rolantide gayet düzgün çalışıyo.. acayip istop etmeleri filanda yok.sadece lpgde daha çok olmak kaydıyla özellikle yeni hareket edip 2. vitese aldığımda sabit gazla giderken gaz bitiiyomuş gibi tekliyo. onuda gaza hafif yüklenirsem hemen toparlıyo.. ustalarda çaresiz kaldı. birisi salı günü getir iyi bi inceleyeyim sakin kafayla dedi.. ondanda sonuç çıkmazsa konyaya yetkili servisine götürcem artık bi ara.

delidoktor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzımanı diferansiyeli dağılmış araçları satmak için ses kessin diye içine bor power veya talaş döküyorlar, bir süre sonra bunların etkisi geçiyor ve diferansiyel dişlileri başlıyor arabayı sallamaya.

Ben bugün yeni şanzıman taktırdım, 1200 liraya çıkmasını bulduk. Eski şanzımanın içinden 2 cm kalınlığında ıvır zıvır çıktı böyle yapışmış üstüne ve talaş taneleri var. Tamiri çıkmasından pahalıya gelecekti direkt değiştik. Benim araç da 2 ay oldu alalı, aldıktan 1 ay sonra sesler gelmeye başladı :)

Araç şu anda suda akıyor gibi akıyor o kadar yumuşadı.
sorunu bulduk galiba araç hem lpg hem benzin yakıyomuş galiba tüp beyninde arıza varmış herhalde. tüpün arkadan vanasını kapattık bnzinde çalışıyo şu an ve tekleme olmadı

ZAFİRA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba aynı sorun bizde yaşandı. Sorunu kaynağını ateşleme bobini soket tırnaklarını takarken kırdıklarından yolda giderken sarsıntıdan gevşiyor bu sebeple araba 4 silindir yerine 3 silindir çalışıyor arıza code da ise sizdeki gibi aynı şekil 3 numaralı silindirde arıza gösteriyor soketi kontrol ettirmenizde fayda var.

delidoktor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok arkadaş yok.. lpg ayarı yapıldı boğaz kelebeği temizlendi. vs vs.. araçta bişey yok diyolar en ufak bi arıza tespit edemiyolar. ama hala tekliyo bu meret

demirahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam aynı sorunbendede ben sibopları degişdirdim benzide soruncözüldü ama şimdide gazda var o sorun sana kolaygelsin arkadaş ben ankarada gezmedik usda bırakmadım iki ay aldu ben alalı aracı iki binlira harcadım böle giderse satacagım sana tavsiyet sat kurtul

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok arkadaş yok.. lpg ayarı yapıldı boğaz kelebeği temizlendi. vs vs.. araçta bişey yok diyolar en ufak bi arıza tespit edemiyolar. ama hala tekliyo bu meret
Sen o zaman manifolt veya biryerden vakumlardan yanlış hava almadığına bak,olması zaten sorun sen temziledim desende EGR.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun egr. twinport motorlarda manifolt tarafını temizlesinler flenci temizlesinler. birde carbon clean ok gibi olur...

delidoktor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun egr. twinport motorlarda manifolt tarafını temizlesinler flenci temizlesinler. birde carbon clean ok gibi olur...

aracı konyada bir kaç tane opel özel servisine gösterdim. birisi tech 2 ye bağladı tabi hata kodu bulamadı ama benm aracın motoru xe olması gerekirken beyinde se diye gözüküyodu. beyinle oynanmış o zman yanlş program atılmış yada çıkma takılmış olabilir dedi. tekrar doğru programı yükleyelim sorun kalkabilir dedi. 80 lira istedi program için. birisi hocam sen hiç daha fazla masraf etme kafana takma sorun ilerlerde her seferde yapmaya başlarsa getir dedi. o zman tespiti daha kolay olur dedi. birisi de getir arabayı gece buraya kitle sabah ben alıp bi bineyim müşür arızası olabilir ona bi bakayım dedi. egr arızası olsa her seferinde yapar dedi. sizce ne yapayım yeni program mı attırayım yoksa diğer ustanın dediği gibi arızanın çoğalmasını mı bekliyeyim??